Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

18 Niedziela zwykła - 31 VII 2016 r. Msza św. w Ignatkach - Osiedle w niedzielę o godz. 19.30.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (1 VIII) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła;

- we wtorek (2 VIII) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Anielskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny "Porcjunkuli". Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

- w czwartek (4 VIII) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Prezbitera; jest to pierwszy czwartek sierpnia - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- pierwszy piątek miesiąca (5 VIII) - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.

- w sobotę (6 VIII) święto Przemienienia Pańskiego; jest to pierwsza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

- w następną niedzielę (7 VIII) po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. Taca w następną niedzielę - na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

2. Jutro rozpoczyna się sierpień - MIESIĄC TRZEŹWOŚCI.

3. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i sierpniu Msza św. w Ignatkach-Osiedle, przy budującym się kościele, jest odprawiana o godz. 19.30.

4. 24 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl.

5. W dniach od 3 (środa) do 11(czwartek) sierpnia 2016 r. nie będzie Mszy św. w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Zielnej. W tym czasie Siostry mają zamknięte rekolekcje zakonne.

6. W dniach od 3 do 10 sierpnia 2016 r. jest organizowana 5 Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Warunkiem uczestnictwa jest: posiadanie sprawnego technicznie roweru oraz zgłoszenie się poprzez stronę internetową: www.rowerymka.pl. Wszelkie niezbędne informacje na stronie internetowej.

7. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- tańczą, śpiewają, modlą się... Czy zostaną wierni Chrystusowi?

- jakim młodzieńcem był papież Franciszek?

- o samobójczych działaniach europejskich przywódców.

8. Zapraszamy do lektury wakacyjnego numeru czasopisma "Drogi Miłosierdzia", poświęconego w znacznej części Światowym Dniom Młodzieży w naszej diecezji i w Krakowie.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli, pomyślnego tygodnia oraz udanych urlopów i bezpiecznych wakacji!

Duszpasterze.