Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

34 Niedziela zwykła - 26 XI 2017- JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś na każdej Mszy św. odnowienie Aktu Przyjęcia JEZUSA CHRYSTUSA za KRÓLA i PANA, a po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu:

  • w czwartek (30 XI) święto św. Andrzeja, Apostoła.

3. W następną niedzielę (3 XII) rozpoczyna się ADWENT - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA. Roraty w kościele św. Stanisława BM. będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30. Roraty w kaplicy w  Ignatkach - Osiedle będą odprawiane w środy i soboty o godz. 12.00.

4. W 1-szą niedzielę ADWENTU na Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Stanisława BM w Białymstoku zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki będzie można nabywać w zakrystii i na plebanii do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty przez cały rok pracy.

5. Od przyszłej niedzieli CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich i skarbona na ten cel.

6. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za sprzątanie liści na posesji wokół kościoła i plebanii św. Stanisława BM. w Białymstoku.

7. Zachęcamy wszystkich uczestniczących we Mszach św. i innych nabożeństwach odprawianych w kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle do przystępowania do sakramentu pokuty (do spowiedzi) pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem, ponieważ kaplica zwykle jest otwierana pół godziny wcześniej i przyjeżdża do niej z posługą duszpasterską tylko jeden  ksiądz.

8. W nowym numerze “Gościa Niedzielnego” między innymi:

  • o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny;
  • o Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które odwiedzi papież Franciszek;
  • dlaczego w czasie Mszy św. nie należy robić zdjęć?

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej!

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze

akt_przyj_cia_jezusa_chrystusa_za_krola_i_pana_-_odnowienie.docx