Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

18 Niedziela zwykła - 3 VIII 2014 r.

18 Niedziela zwykła - 3 VIII 2014 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 Różaniec KŻR mężczyzn w kościele. Dzisiejsza taca na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku. Za tydzień ofiary z tacy będą przeznaczone na odnowienie wnętrza naszego kościoła. Bóg zapłać - za Waszą ofiarność!

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (4 VIII) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Prezbitera;

- w środę (6 VIII) święto Przemienienia Pańskiego;

- dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w 1-szy czwartek miesiąca (7 VIII);

- w piątek (8 VIII) wspomnienie św. Dominika, Prezbitera;

- w sobotę (9 VIII) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy.

3. Od dziś do niedzieli (10 VIII) włącznie nie będzie odprawiana Msza św. w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, przy ul. Zielnej 16.

4. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości.

5. W dniach od 16 do 25 sierpnia 2014 r. jest organizowana XXII Piesza Ekumeniczna Pielgrzymka do Wilna pod hasłem: "Kto wierzy nigdy nie jest sam". Zapisy na Pielgrzymkę trwają do 11 sierpnia b.r. w parafii Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków 2), od poniedziałku do piątku, w godz. od 16.00 do 19.30. Wymagany jest ważny paszport.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej prosi o włączenie się w tegoroczną akcję "Tornister pełen uśmiechów". Polega ona na skompletowaniu wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej archidiecezji. W kancelarii są nowe, puste plecaki, które trzeba wypełnić niezbędnymi artykułami szkolnymi i zwrócić do parafii. Następnie zostaną one przekazane do siedziby Caritas, do dnia 20 sierpnia 2014 r.

7. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, pomyślnego tygodnia oraz pięknych wakacji!

Duszpasterze.