Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27 XII 2015 r.

1. Dziś Siostry Misjonarki Świętej Rodziny, które mają kaplicę, dom zakonny i prowadzą przedszkole na terenie naszej parafii (ul. Zielna 16), obchodzą święto patronalne. Otoczmy Siostry i prowadzone przez nie dzieła naszą modlitwą i życzliwością.

2. Jutro (28 XII) święto św. Młodzianków, Męczenników.

3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzimy przez 8 dni (oktawa). Zachęcamy do udziału w Mszach św. oktawy Bożego Narodzenia.

4. W czwartek (31 XII) kończy się Rok Pański 2015. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku o godz. 18.00. W tym dniu mija 5 rocznica śmierci Ks. Prałata Jerzego Raczkowskiego, wieloletniego proboszcza parafii św. Stanisława B. M. Msza św. o spokój jego duszy będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.

5. W piątek (1 I 2016 r.) - Nowy Rok - obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i wspominamy nadanie Dziecięciu Bożemu imienia JEZUS. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Imienia Jezus. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie i pierwszy piątek miesiąca stycznia. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach popołudniowych. W tym dniu za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź" można uzyskać odpust zupełny.

6. W sobotę (2 I) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła. Jest to pierwsza sobota miesiąca stycznia - czcimy Niepokalane Serce NMP.

7. Za tydzień (3 I) pierwsza niedziela miesiąca:

- po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja;

- o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe KŻR mężczyzn w kościele i modlitwa różańcowa.

8. BÓG ZAPŁAĆ! - Ks. Karolowi i grupie ministrantów za przygotowanie pięknego żłóbka na Boże Narodzenie.

9. Duszpasterskie odwiedziny w domach naszych parafian - kolęda - rozpocznie się w sobotę (2 I 2016 r.) od godz. 10.00 we wsi Hryniewicze. Planowany program kolędy znajduje się na stronie internetowej parafii św. Stanisława B.M.: www.stanislaw.bialystok.opoka,org.pl i na stronie internetowej parafii św. Jana Pawła II: www.ignatki.archibial.pl, a także będzie umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła, jak również będzie sukcesywnie podawany w ogłoszeniach na nadchodzący tydzień. Podczas kolędy, począwszy od 4 stycznia, Msze św. wieczorne będą odprawiane w dni powszednie o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00. Kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 14.00 do 14.45.

W czasie kolędy będziemy zbierali dobrowolne ofiary:

- Parafia św. Stanisława B.M. na dalsze prace renowacyjne w kościele (nastawa ołtarzowa przy tabernakulum, ołtarz, ambona, ołtarze boczne i chrzcielnica z marmuru).

- Parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach-Osiedle.

Bardzo prosimy, aby wyraźnie zaznaczać ile rodzina przeznacza na cele kościelne, a ile na potrzeby prywatne księdza.

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz wszelkich łask Bożych na Nowy Rok 2016!

Duszpasterze.