Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu - 3 I 2016 r. UWAGA! Program kolędy w zakładce KANCELARIA.

1. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Koła Żywego Różańca mężczyzn w kościele, a następnie modlitwa różańcowa.

2. W środę (6 I) uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca na misje.

3. Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki i Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapraszają na Orszak Trzech Króli, który wyruszy dnia 6 stycznia 2016 roku o godz. 12.00 z dziedzińca Pałacu Branickich w Białymstoku. Zakończy się o godz. 14.00 Mszą Świętą w Archikatedrze Białostockiej.

4. W następną niedzielę (10 I) święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, chociaż - tradycyjnie - do 2 lutego będziemy śpiewać kolędy i żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele. Taca w następną niedzielę na dalsze prace renowacyjne we wnętrzu naszej świątyni.

5. Za tydzień o godz. 15.00 odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe różnych grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Chóru Parafialnego, Kół Żywego Różańca, Apostolatu Margaretka. Serdecznie zapraszamy!

6. Planowany program kolędy znajduje się na stronie internetowej parafii p.w. św. Stanisława B.M.: www.stanislaw.bialystok.opoka,org.pl i na stronie internetowej parafii p.w. św. Jana Pawła II: www.ignatki.archibial.pl (w zakładce KANCELARIA), a także jest umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła, jak również będzie sukcesywnie podawany w ogłoszeniach na nadchodzący tydzień. Podczas kolędy, począwszy od 4 stycznia, Msze św. wieczorne będą odprawiane w dni powszednie o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00. Kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 14.00 do 14.45.

W czasie kolędy będziemy zbierali dobrowolne ofiary:

- Parafia św. Stanisława B.M. na dalsze prace renowacyjne w kościele (nastawa ołtarzowa przy tabernakulum, ołtarz, ambona, ołtarze boczne i chrzcielnica z marmuru).

- Parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach-Osiedle.

Bardzo prosimy, aby wyraźnie zaznaczać ile rodzina przeznacza na cele kościelne, a ile na potrzeby prywatne księdza.

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- Rok Pański 2016: co przyniesie Polsce, światu i Kościołowi?

- nowe zasady orzekania o nieważności małżeństwa w sądach kościelnych - czego naprawdę dotyczy reforma papieża Franciszka?

8. Ukazał się pierwszy tegoroczny numer "Dróg Miłosierdzia". Znajdziemy w nim między innymi: jak praktykować miłosierdzie na co dzień - artykuły przybliżają siedem uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Jest także materiał z programem tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego oraz omówienie nowego "Lekcjonarza mszalnego", z którego czytane jest Słowo Boże podczas Mszy Świętej. Życzymy miłej lektury!

9. W roku 2015 w parafii pw. św. Stanisława B.M. w Białymstoku ochrzczono 79 dzieci, pobłogosławiono 45 małżeństw, 18 osób odeszło do wieczności, 48 młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania, 32 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

10. W roku 2015 w parafii pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle ochrzczono 42 dzieci, pobłogosławiono 12 małżeństw, 10 osób odeszło do wieczności, 13 młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania, 11 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

W obu wspólnotach parafialnych wydano około 55 tys. 500 Komunii Świętych, w tym około 3 tys. 500 w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Zielnej 16.

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz wszelkich łask Bożych w Nowym Roku 2016!

Duszpasterze.