Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

1 Niedziela zwykła - Święto Chrztu Pańskiego - 10 I 2016 r.

1. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale - tradycyjnie - do święta Matki Bożej Gromnicznej (2 II) będziemy śpiewać kolędy, a żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele.

2. Taca w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na dalsze prace renowacyjne we wnętrzu naszej świątyni. Dziękujemy za Waszą ofiarność na ten cel, okazywaną podczas kolędy, a także za ofiary składane na tacę i wpłaty na konto bankowe Parafii - Bóg zapłać!

3. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe różnych grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Chóru Parafialnego, Kół Żywego Różańca, Apostolatu Margaretka. Serdecznie zapraszamy! 4. Planowany program kolędy znajduje się na stronie internetowej parafii p.w. św. Stanisława B.M.: www.stanislaw.bialystok.opoka,org.pl i na stronie internetowej parafii p.w. św. Jana Pawła II: www.ignatki.archibial.pl, a także jest umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła, jak również będzie podawany w ogłoszeniach na nadchodzący tydzień. Podczas kolędy, Msze św. wieczorne są odprawiane w dni powszednie o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00. Kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 14.00 do 14.45.

W czasie kolędy zbieramy dobrowolne ofiary:

- Parafia św. Stanisława B.M. na dalsze prace renowacyjne w kościele (nastawa ołtarzowa przy tabernakulum, ołtarz, ambona, ołtarze boczne i chrzcielnica z marmuru).

- Parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach-Osiedle.

Bardzo prosimy, aby wyraźnie zaznaczać ile rodzina przeznacza na cele kościelne, a ile na kolędę.

5. Fundacja Spe Salvi zaprasza na Festiwal Kolęd "KOLĘDA Z GWIAZDĄ", który odbędzie się w sobotę (16 I) w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, przy ul. Kościelnej 1A (przy Kurii). W PROGRAMIE: godz. 12.30 - X Diecezjalny Przegląd Kolęd i Pastorałek; godz. 15.00 - koncert "Kolęda z Gwiazdą" w wykonaniu Olgi Szomańskiej, wokalistki, m.in. w oratorium "Tu es Petrus" Piotra Rubika. Wstęp wolny.

6. Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na 3-dniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczną się w piątek (29 I) o godz. 16.00, a zakończą w niedzielę (30 I) o godz. 14.00. Zapisy pod nr tel.: 697 982 430 oraz 85 748 20 29 lub na e-mail: rektorat@awsd.bialystok.pl .

7. Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Dobrej 1A zapisuje dzieci od 2,5 roku do 6 lat do przedszkola. Więcej informacji na stronie: www.przedszkole.misjonarki.pl .

8. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- dodatek specjalny: film na płycie DVD "Faustyna" - poruszający obraz, oparty na "Dzienniczku" św. siostry Faustyny Kowalskiej, kanonizowanej 30 kwietnia 2000 r. przez Jana Pawła II, ze wspaniałą kreacją Doroty Segdy i muzyką Wojciecha Kilara.

- Jordan - więcej niż zwykła rzeka.

9. Ukazał się pierwszy tegoroczny numer "Dróg Miłosierdzia". Znajdziemy w nim między innymi: jak praktykować miłosierdzie na co dzień - artykuły przybliżają siedem uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Życzymy miłej lektury.

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.