Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

2 Niedziela zwykła - 17 I 2016 r.

1. Jutro (18 I) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana. (1 P 2,9) Dokładny program znajduje się w gablocie w przedsionku kościoła.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek (19 I) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa i wspomnienie św. Henryka. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Bp Henryk Ciereszko. Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

- w czwartek (21 I) wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.

3. Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan i o pokój na świecie będzie sprawowana w sobotę (23 I) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Kazanie wygłosi O. Ziad Hilal, syryjski jezuita, dyrektor centrum posługi uchodźcom i pomocy humanitarnej dla Kościołów katolickiego i prawosławnego w Syrii. Po Mszy św., w kinie Ton, w duchu jedności z prześladowanymi chrześcijanami, odbędzie się spotkanie grup modlitewnych naszej Archidiecezji, podczas którego O. Ziad podzieli się swoim świadectwem.

4. Rozpoczyna się ostatni tydzień kolędy w parafii św. Stanisława B.M. Parafia św. Jana Pawła II już kolędę zakończyła. Podczas kolędy, Msze św. wieczorne są odprawiane w dni powszednie o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00. Kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 14.00 do 14.45, a w soboty od 16.30 do 17.30.

5. W czasie kolędy zbieramy dobrowolne ofiary na dalsze prace renowacyjne w kościele (nastawa ołtarzowa przy tabernakulum, ołtarz, ambona, ołtarze boczne i chrzcielnica z marmuru). Bardzo prosimy, aby wyraźnie zaznaczać ile rodzina przeznacza na cele kościelne, a ile na kolędę.

6. W ostatnim tygodniu zostało odnowione tabernakulum. Emblemat eucharystyczny z drzwi tabernakulum został zdjęty, oczyszczony i pozłocony. Przednia ściana, wraz z drzwiami, została oczyszczona i wypolerowana. Również wnętrze tabernakulum zostało oczyszczone i wypolerowane. Prace wykonała firma DIAMENT PLUS. Serdecznie dziękujemy! BÓG ZAPŁAĆ! - za wszelkie ofiary składane na te prace: podczas kolędy, na tacę i wpłaty na konto bankowe parafii.

7. Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na 3-dniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczną się w piątek (29 I) o godz. 16.00, a zakończą w niedzielę (30 I) o godz. 14.00. Zapisy pod nr tel.: 697 982 430 oraz 85 748 20 29 lub na e-mail: rektorat@awsd.bialystok.pl .

8. Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Dobrej 1A zapisuje dzieci od 2,5 roku do 6 lat do przedszkola. Więcej informacji na stronie: www.przedszkole.misjonarki.pl oraz na ulotkach na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- pierwszy wywiad rzeka z papieżem Franciszkiem;

- dlaczego Żydzi ciągle płaczą pod ścianą nieistniejącej od prawie dwóch tysięcy lat świątyni jerozolimskiej?

10. W styczniowym numerze "Dróg Miłosierdzia" znajdziemy między innymi: jak praktykować miłosierdzie na co dzień - artykuły przybliżają siedem uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Życzymy miłej lektury.

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.