Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

3 Niedziela zwykła - 24 I 2016 r.

1. Jutro (25 I) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana. (1 P 2,9).

2. W tym tygodniu:

- we wtorek (26 I) wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów;

- w środę (27 I) wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa;

- w czwartek (28 I) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła;

- w piątek (29 I) wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które mają dom zakonny na terenie naszej parafii (ul. Zielna 16). Polecamy Siostry opiece Bożej i prosimy o błogosławieństwo dla wszystkich dzieł prowadzonych przez Siostry Misjonarki.

3. W następną niedzielę (31 I) gościmy w naszej parafii O. Marka Pasiuka, pallotyna (Padri Marko), który będzie głosił Słowo Boże w ramach przeżywanego obecnie w kościele Roku Miłosierdzia. Przy wyjściu ze świątyni będzie można nabyć książkę pod tytułem "Afrykańska mozaika" z podpisem autora (cena 12 zł/egz.). Dochód ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na misje w Kongo Kinszasa, gdzie przez kilkanaście lat pracował Padri Marko.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Moniki i Tomasza Matan.

5. Zakończyła się kolęda w parafii św. Stanisława B.M., a także w Parafii św. Jana Pawła II. Bóg zapłać! - za Waszą gościnność i ofiarność. Parafia św. Stanisława B.M zebrała na dalsze prace renowacyjne w kościele sumę: 56.370,- zł.  Na konto bankowe Parafii św. Stanisława wpłynęła suma: 5.050,- zł. Parafia św. Jana Pawła II podczas kolędy zebrała na budowę kościoła sumę: 39.152,-zł.  Msze św. wieczorne, do 29 stycznia będą odprawiane w dni powszednie o godz. 15.00. Kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 14.00 do 14.45. Rodziny, których domy lub mieszkania, zostały pominięte, z różnych powodów, a które chcą przyjąć błogosławieństwo kolędowe, są proszone o kontakt osobisty, telefoniczny lub e-mailowy z Parafią, w celu ustalenia terminu wizyty (do końca stycznia).

6. Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na 3-dniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczną się w piątek (29 I) o godz. 16.00, a zakończą w niedzielę (31 I) o godz. 14.00. Zapisy pod nr tel.: 697 982 430 oraz 85 748 20 29 lub na e-mail: rektorat@awsd.bialystok.pl .

7. Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Dobrej 1A zapisuje dzieci od 2,5 roku do 6 lat do przedszkola. Więcej informacji na stronie: www.przedszkole.misjonarki.pl oraz na ulotkach na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- Dodatek: o Orędziu biskupów polskich do biskupów niemieckich;

- Facebook, Twitter i inne, czyli jak działają media społecznościowe;

- kornik narodowy, czyli jak ratować Puszczę Białowieską.

W najnowszym "Małym Gościu":

- wyjątkowa ramka na obrazek lub zdjęcie, którą własnoręcznie można ozdobić;

- plakat z Lionelem Messim, zwycięzcą plebiscytu Złota Piłka 2016.

9. W styczniowym numerze "Dróg Miłosierdzia" znajdziemy między innymi: jak praktykować miłosierdzie na co dzień - artykuły przybliżają siedem uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Życzymy miłej lektury.

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.