Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

4 Niedziela zwykła - 31 I 2016 r.

1. Dziś gościmy w naszej parafii O. Marka Pasiuka, pallotyna (Padri Marko), który głosi Słowo Boże w ramach przeżywanego obecnie w kościele Roku Miłosierdzia. Przy wyjściu ze świątyni będzie można nabyć książkę pod tytułem "Afrykańska mozaika" z autografem (cena 12 zł/egz.). Dochód ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na misje w Kongo Kinszasa, gdzie przez kilkanaście lat pracował Padri Marko.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek (2 II) święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. W tym dniu (tradycyjnie) żegna się żłóbek i kończy śpiewanie kolęd. Kończy się także Rok Życia Konsekrowanego - modlimy się za zakonników i siostry zakonne, a taca jest przeznaczona na zakony klauzurowe.

- w środę (3 II) wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona od chorób gardła. Poświęcenie świec i błogosławieństwo św. Błażeja na Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

- w piątek (5 II) wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty na Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

- w sobotę (6 II) wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.

- w tym tygodniu 1-szy czwartek (4 II), 1-szy piątek (5 II) i 1-sza sobota (6 II) miesiąca.

3. W następną, 1-szą niedzielę miesiąca (7 II), po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. Taca za tydzień na Fundusz Remontowo - Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

4. Od lutego, Msze św. wieczorne, będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 8.00 do 9.00 rano i od 16.30 do 17.30 po południu

5. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- Po co poszli do zakonu? - sześć poruszających historii na ostatni dzień Roku Życia Konsekrowanego;

- Chrześcijańskie korzenie Unii Europejskiej - jednym z ojców zjednoczonej Europy był Alcide De Gaspari. Każdą ważną decyzję polityczną poprzedzał długą modlitwą. Dziś włoski polityk jest kandydatem na ołtarze;

- Jaka będzie radiowa Jedynka - pierwsza rozmowa z nowym szefem Programu 1 Polskiego Radia.

6. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.