Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

5 Niedziela zwykła - 7 II 2016 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a o godz. 15.00 różaniec Koła Żywego Różańca mężczyzn w kościele.

Dziś taca jest przeznaczona na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

2. Dziś rozpoczyna się 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Młodzi, nie dajcie się zniewolić!". Dzisiejsza niedziela jest dniem ekspiacji za grzechy pijaństwa. Zachęcamy serdecznie do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych przez cały Wielki Post.

3. W tym tygodniu: - we wtorek (9 II) o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie. - w Środę Popielcową (10 II) rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą odprawiane o godz. 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr Misjonarek o godz. 6.45.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.

* Wstrzemięźliwość - powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Obowiązuje wszystkich po skończeniu 14 roku życia aż do śmierci.

* Post - ograniczenie ilości spożywania potraw. Obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek i dotyczy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu są dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek i sobota: 11, 12 i 13 lutego).

5. W czwartek (11 II) wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Ludzi chorych i starszych, którzy mogą przybyć do kościoła, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30 i 18.00. Będą oni mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych i specjalne błogosławieństwo dla chorych i osób w podeszłym wieku.

6. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

7. Podobnie, jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy Drogę Krzyżową w czterech miejscach naszych parafii. W kolejne niedziele Wielkiego Postu gromadzić się będziemy o godz. 15.00, aby prosić Pana Boga o miłosierdzie dla naszych Parafii i o dobre odprawienie Rekolekcji Wielkopostnych.

- niedziela (14 II) - osiedle przy ul. Dubois - początek przy bloku nr 27, zakończenie w kościele wojskowym św. Jerzego.

- niedziela (21II) - Ignatki-Osiedle.

- niedziela (28 II) - Hryniewicze.

- niedziela (6 III) - Nowe Miasto - osiedle Kawaleryjskie.

8. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (13 III) i będą trwały do środy (16 III). Dokładny program będzie podany później. Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, każdorazowo można uzyskać odpust zupełny.

9. CARITAS Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS 0000269579, można także znaleźć na stronie internetowej Caritas, na ulotkach i plakacie w gablocie w przedsionku kościoła. Środki zebrane w tej kampanii będą przeznaczone na remont ośrodka terapii dla uzależnionej młodzieży METANOJA w Czarnej Białostockiej.

10. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- dlaczego na krzyżach misyjnych wypisywano słowa: "Ratuj duszę swoją"?

- pigułki antykoncepcyjne, zdaniem lekarzy, bardzo szkodzą zdrowiu. Dlaczego nikt nie bije na alarm?

- poradnik dla ojców: chłopcy czytają tak samo chętnie jak dziewczynki, gdy robią to w domu wspólnie z tatą.

11. Ukazał się lutowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego tematem jest WIELKI POST. Proponujemy artykuł zainspirowany obrazem Petera Bruegela "Walka postu z karnawałem", a także materiały poświęcone sposobom przeżywania Wielkiego Postu i wielkopostnym postanowieniom w rodzinie. Życzymy miłej lektury!

12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.