Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

23 Niedziela zwykła - 7 IX 2014 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca:

- po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła;

- o godz. 15.00 Różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

2. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką, a za tydzień na prace remontowo-malarskie w naszym kościele. W następną niedzielę będą także zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3. W tym tygodniu: - w poniedziałek (8 IX) święto Narodzenia NMP, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. - w piątek (12 IX) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

- w sobotę (13 IX) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w następną niedzielę (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. Za tydzień (14 IX) rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania pod hasłem: "Prawda fundamentem wychowania".

5. Rozpoczyna się katecheza parafialna przygotowująca do Bierzmowania i I Komunii Świętej. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca (najbliższe 14 IX) o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca (najbliższe 21 IX - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe 28 IX).

6. Papież Franciszek prosi ludzi dobrej woli: "Módlmy się o pokój w świecie i w sercu". Odpowiadając na słowa Papieża oraz świadomi zagrożenia wojną, wprowadzamy w naszej parafii adorację Najświętszego Sakramentu - codziennie od godz. 16.30 do 18.00, przed wieczorną Mszą św. Niech to będzie czas naszej serdecznej modlitwy o pokój w świecie i w sercach ludzkich. Pamiętajmy, że wojna niesie śmierć i zniszczenie, a prawdziwym Dawcą pokoju jest BÓG. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich parafian i wszystkie grupy modlitewne z naszej wspólnoty parafialnej.

7. Dnia 12 września (piątek) o godz. 10.00 w Białymstoku od Pomnika Katyńskiego (przy Filharmonii) rozpocznie się XIV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Do udziału w Marszu i we Mszy św. zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich, którym pamięć historii Ojczyzny jest ważna i chcą się za nią modlić. Hasłem tegorocznego Marszu są słowa: "Sybiracy - zwycięzcy spod Monte Cassino".

8. Białostocka filia Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie zaprasza na zaoczne studia magisterskie w zakresie teologii ogólnej i o specjalności katechetycznej.

9. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- Polska konstytucja odwołuje się do Boga i gwarantuje wierzącym pełne prawo obecności w życiu publicznym i kształtowaniu oblicza Ojczyzny;

- ile kosztuje zbawienie?

- Co robić, by zdrowo się odżywiać?

- Z czego będziemy czerpać prąd?

10. Ukazał się wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Temat numeru brzmi "Czy można uciszyć sumienie?". Materiały, które przedstawiamy związane są z toczącą się w naszym kraju dyskusją nt. klauzuli sumienia oraz łamania ludzkich sumień z powoływaniem się na prawo stanowione. Przedstawiamy w tej kwestii głos: teologa moralisty, prawnika i lekarza. Proponujemy także opracowanie dotyczące września 1939 i okupacji sowieckiej w Białymstoku oraz artykuł na temat Wiatyku czyli Komunii św. udzielanej w niebezpieczeństwie śmierci.

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.