Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

I Niedziela Wielkiego Postu - 14 II 2016 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na Osiedlu przy ul. Dubois - rozpoczęcie przy bloku nr 27, a zakończenie w kościele wojskowym św. Jerzego. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie! Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. Bóg zapłać!

Za tydzień (21 II) ofiary na tacę będą zbierane na potrzeby AWSD w Białymstoku, a przed kościołem będzie zbiórka do puszki na MISJE - AD GENTES.

2. Zachęcamy serdecznie do trzeźwości i abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych przez cały Wielki Post.

3. W poniedziałek (15 II) wspomnienie bł. Michała Sopoćki, Prezbitera. W tym dniu o godz. 12.00 w Pałacu Branickich odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Białegostoku poświęcona ustanowieniu Bł. Ks. Michała Sopoćki Patronem Miasta Białegostoku, a o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego z udziałem władz Miejskich i Wojewódzkich.

4. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich;

- GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

5. CARITAS Archidiecezji Białostockiej przekazuje dziś skarbonki jałmużny wielkopostnej 2016. Zachęcamy, aby całe rodziny, a nie tylko dzieci, włączyły się w dzieło jałmużny wielkopostnej, rezygnując z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki. Skarbonki są na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich.

6. W naszej Archidiecezji od I Niedzieli Wielkiego Postu inaugurujemy akcję" Poczta Miłosierdzia". Jest to inicjatywa, która ma na celu uwrażliwić na problem prześladowania chrześcijan, a także wesprzeć duchowo tych, którzy tego potrzebują. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do napisania krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały obrazy: swoje podwórko, ojczyznę, w których nie ma wojny ani lęku. Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynki przy ołtarzu. Na kopercie zaznaczmy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim czy hiszpańskim. Na Wielkanoc listy trafią do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii.

7. Podobnie, jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy Drogę Krzyżową w czterech miejscach naszych parafii. W kolejne niedziele Wielkiego Postu gromadzić się będziemy o godz. 15.00, aby prosić Pana Boga o miłosierdzie dla naszych Parafii i o dobre odprawienie Rekolekcji Wielkopostnych.

- II niedziela (21II) - Ignatki-Osiedle.

- III niedziela (28 II) - Hryniewicze.

- IV niedziela (6 III) - Nowe Miasto - osiedle Kawaleryjskie.

8. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (13 III) i będą trwały do środy (16 III). Dokładny program będzie podany później. Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, każdorazowo można uzyskać odpust zupełny.

9. CARITAS Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS 0000269579, można także znaleźć na stronie internetowej Caritas, na ulotkach i plakacie w gablocie w przedsionku kościoła. Środki zebrane w tej kampanii będą przeznaczone na remont ośrodka terapii dla uzależnionej młodzieży METANOJA w Czarnej Białostockiej.

10. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- książeczka z rachunkiem sumienia - wielka pomoc w dobrym przygotowaniu się do wielkopostnej spowiedzi świętej;

- pierwsze w historii spotkanie papieża z patriarchą moskiewskim. Jakie przyniesie owoce?

- rozmowa z lekarzem, który zrobił specjalizację lekarską w Warszawie, a potem wyjechał na wieś i bez kontraktu z NFZ prowadzi hospicjum domowe.

W "Małym Gościu Niedzielnym":

- książeczka o przygotowaniu do spowiedzi świętej;

- rozmowa z Izą Paszkowską, która od 18 lat odpowiada na listy czytelników "Małego Gościa".

11. W lutowym numerze "Dróg Miłosierdzia", którego tematem jest WIELKI POST, proponujemy artykuł zainspirowany obrazem Petera Bruegela "Walka postu z karnawałem", a także materiały poświęcone sposobom przeżywania Wielkiego Postu i wielkopostnym postanowieniom w rodzinie. Życzymy miłej lektury!

12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.