Aktualności

Ogłoszenia parafialne -dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Hryniewiczach.

| dodał:

V stacja Drogi Krzyżowej na Jasnej Górze w Częstochowie - Cyrenejczyk pomaga Chrystusowi w dźwiganiu krzyża

III Niedziela Wielkiego Postu - 28 II 2016 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Hryniewiczach. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie mieszkańców Hryniewicz oraz Śródlesia.

Za tydzień (6 III) Droga Krzyżowa na Osiedlu Kawaleryjskim. Rozpoczęcie od Krzyża Miłosierdzia przy ul. Kawaleryjskiej, przejście ulicami: Kominek, Południową, Ułańską i Zielną. Zakończenie w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (ul. Zielna 16). W związku z Drogą Krzyżową na Osiedlu Kawaleryjskim, różaniec KŻR mężczyzn odbędzie się w niedzielę (13 III) o godz. 15.00 w kościele.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek (1 III) Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Z tej okazji o godz. 17.00 spod kina TON wyruszy białostocki Marsz Żołnierzy Wyklętych. W naszym kościele w każdy wtorek o godz. 17.30 różaniec za rodziny i o pokój w Polsce oraz na świecie.

- w piątek (4 III) uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej;

- 1-szy czwartek (3 III), 1-szy piątek (4 III) i 1-sza sobota (5 III) miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w 1-szy piątek od godz. 9.00.

- za tydzień ( 6 III) 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Taca za tydzień na Kurię Metropolitalną Białostocką.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17.30;

- GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

4. CARITAS Archidiecezji Białostockiej poleca skarbonki jałmużny wielkopostnej 2016. Zachęcamy, aby całe rodziny, a nie tylko dzieci, włączyły się w dzieło jałmużny wielkopostnej, rezygnując z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki. Skarbonki są na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na ten cel.

6. W naszej Archidiecezji trwa akcja "Poczta Miłosierdzia". Jest to inicjatywa, która ma na celu uwrażliwić na problem prześladowania chrześcijan, a także wesprzeć duchowo tych, którzy tego potrzebują. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do napisania krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały obrazy: swoje podwórko, ojczyznę, w których nie ma wojny ani lęku. Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynek ustawionych na ołtarzach bocznych. Na kopercie zaznaczmy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim czy hiszpańskim. Na Wielkanoc listy trafią do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii.

7. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (13 III) i będą trwały do środy (16 III). Rekolekcje będzie prowadził ks. Robert Koller, proboszcz parafii w Jałówce. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej naszych parafii oraz w gablocie w przedsionku świątyni, a także na tablicach ogłoszeń przed kościołem. Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można uzyskać odpust zupełny.

8. Akademickie Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w II terminach:

I termin: 6 - 7 - 8 marca codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku;

II termin: 13 - 14 - 15 marca codziennie o godz. 19.30 w Katedrze Białostockiej.

9. CARITAS Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym.

10. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- o postanowieniu poprawy, czyli o trzecim warunku dobrej spowiedzi;

- na prawdę nigdy nie jest za późno;

- nie polityka, ale wiara w Jezusa skłoniła Mieszka do przyjęcia chrztu. Życzymy miłej lektury!

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.

program_rekolekcji_wielkopostnych_w_roku_2016