Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

IV Niedziela Wielkiego Postu - 6 III 2016 r.

1. Dziś 1-sza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 11.30 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa na Osiedlu Kawaleryjskim. Rozpoczęcie od Krzyża Miłosierdzia przy ul. Kawaleryjskiej, przejście ulicami: Kominek, Południową, Ułańską i Zielną. Zakończenie w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (ul. Zielna 16). W związku z Drogą Krzyżową na Osiedlu Kawaleryjskim, różaniec KŻR mężczyzn odbędzie się w niedzielę (13 III) o godz. 15.00 w kościele.

Dziś ofiary na tacę na Kurię Metropolitalną Białostocką.

2. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

- DROGA KRZYŻOWA w piątek (11 III) będzie prowadzona przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca i rozpocznie się o godz. 17.15.

- GORZKIE ŻALE w soboty i niedziele o godz. 17.30.

3. W sobotę (12 III) w naszym kościele odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 7.00 do 18.00). ZAPRASZAMY!

4. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe dla ubogich oraz skarbona na ten cel.

5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się za tydzień, w V niedzielę Wielkiego Postu (13 III) i będą trwały do środy (16 III). Rekolekcje będzie prowadził ks. Robert Koller, proboszcz parafii w Jałówce. Dokładny program znajduje się na stronach internetowych naszych parafii oraz w gablocie w przedsionku świątyni, a także na tablicach ogłoszeń przed kościołem. Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można uzyskać odpust zupełny.

6. W ostatnim tygodniu w naszym kościele zostały wykonane z marmuru nowe elementy wystroju prezbiterium: ołtarz do sprawowania Eucharystii, lektorium, chrzcielnica i dwa postumenty pod figury Matki Bożej i Pana Jezusa. Pozostał jeszcze do wykonania ołtarz przy tabernakulum. Koszt tych prac w całości wyniesie 168 tys. zł.

Zostały także wyczyszczone i pozłocone naczynia liturgiczne: dwie monstrancje, kustodium, dwie puszki i kielich z pateną. Wyczyszczono i pozłocono także przednią ścianę tabernakulum z emblematem eucharystycznym na drzwiach. Koszt tych prac wyniósł 1900 zł. BÓG ZAPŁAĆ! - za wszelkie ofiary złożone na ten cel: indywidualnie, od rodzin, podczas kolędy i na tacę oraz wpłacone na konto bankowe parafii. Serdeczne dzięki rodzinom, które prosiły o anonimowość, a złożyły ofiary znacznej wartości, np. ufundowały odnowienie tabernakulum, czy nowe lektorium. Za tydzień ofiary na tacę będą zbierane na dalsze prace remontowe w naszym kościele.

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:

- kiedy spowiedź jest szczera? - o czwartym warunku dobrej spowiedzi świętej;

- o przygotowaniach do świętowania 1050. rocznicy chrztu Polski;

- program 500 + w pytaniach i odpowiedziach.

8. Ukazał się marcowy numer "Dróg Miłosierdzia" poświęcony osobie Błogosławionego Księdza Michała Sopoćko, który niedawno został ogłoszony Patronem Miasta BIAŁYSTOK. Życzymy miłej lektury!

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.