Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 27 III 2016 r.

1. Dziś następna Msza św. o godz. 8.30, a kolejne według porządku niedzielnego. Msze św. u Sióstr: dziś o godz. 8.30, jutro o godz. 7.30.

2. Jutro (28 III) drugi dzień Świąt Wielkanocnych - Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Dziękujemy wszystkim za bardzo liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej, a więc Panu Organiście i chórowi pod dyrekcją Pani Moniki Matan, asyście i ministrantom pod kierunkiem ceremoniarza Dawida Biryło, Siostrze Agnieszce, Białej Procesji oraz wszystkim uczestnikom tych wydarzeń - niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi!

5. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni (oktawa). Zachęcamy do udziału w Mszach św. oktawy Wielkanocnej oraz w Nowennie do Miłosierdzia Bożego - codziennie po Mszy św. wieczornej.

6. W czwartek (31 III) o godz. 18.00 w Sanktuarium w Świętej Wodzie odbędzie się uroczysta Msza św. za Grodzieńskich Żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Po Mszy odbędzie się koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Polskiego Zespołu Muzycznego z Grodna i ognisko z żołnierskim poczęstunkiem.

7. Za tydzień (3 IV) Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 przy figurze Jezusa Miłosiernego odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca mężczyzn i kobiet w kościele.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy: - KŻR z ul. Dubois: 200 zł. - KŻR z Ignatek-Osiedle: 170 zł. - KŻR mężczyzn z ul. Nowej: 300 zł. - KŻR kobiet z ul. Nowej: 200 zł. - Hryniewicze (grupa modlitewna): 250 zł.

9. W niedzielę Miłosierdzia Bożego (3 IV) rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

10. W niedzielę Miłosierdzia Bożego (3 IV), jest organizowana IV Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Pielgrzymka wyruszy z 5 miejsc naszego miasta, m.in. z naszej parafii. Przewodnikiem grupy z Nowego Miasta będzie ks. Karol Jabłoński. Nasza grupa wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 13.00. Na tę pielgrzymkę nie trzeba się zapisywać.

11. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia, który przypada w tym roku w poniedziałek (4 IV) w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu modlimy się w intencji życia ludzkiego świętego "od poczęcia aż do naturalnej śmierci". Wyrazem troski o dar życia jest między innymi Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka. Duchową Adopcję można podjąć w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (4 IV 2016 r.) na każdej Mszy św., składając, wypełnioną w domu, deklarację na ołtarzu w kościele. Deklaracje duchowej adopcji są na stoliku przy wyjściu ze świątyni.

12. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie osoby potrzebujące, samotne, ubogie na śniadanie wielkanocne, które odbędzie się dziś o godz. 8.00 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.

13. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę (17 IV) Mszą św. o godz. 12.45 i będą trwały przez 5 kolejnych niedziel o tej samej porze (17 IV, 24 IV, 1 V, 8 V, 15 V). W niedzielę (22 V) o godz. 12.45 rozpocznie się dzień skupienia narzeczonych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

14. W tym roku nasze Parafie czeka wizytacja biskupia. Odbędzie się ona w dniach 8 - 9 maja 2016 r. Wizytować będzie Ks. Bp Henryk Ciereszko. Będzie to także czas odnowienie Misji Świętych, które odbyły się rok temu, w 40 r. powstania Parafii św. Stanisława B. M. w Białymstoku i na początku istnienia Parafii św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle. W niedzielę (8 V) o godz. 18.00 Ks. Abp Senior Stanisław Szymecki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych Parafii. Kazania od godz. 18.00 w niedzielę i przez cały poniedziałek (9 V) będzie głosił Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn - twórca Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Dokładny program Wizytacji będzie podany później.

15. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - z okazji Świąt Wielkanocnych: Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym PANEM stanie się w naszym życiu źródłem radości. Niech Ten, który pozwala dotknąć swoich ran, obdarzy nas zdrowiem duszy i ciała. Niech nas wypełni swoim pokojem, abyśmy nieśli go także tym, do których zostaliśmy posłani.

Duszpasterze.