Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego - 3 IV 2016 r.

1. Dziś jest święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 przed figurą Jezusa Miłosiernego na placu przed kościołem będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca kobiet i mężczyzn w kościele. Zapraszamy!

2. Dziś jest patronalne święto kościelnej organizacji charytatywnej CARITAS. Rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: MIŁOSIERNI jak OJCIEC, a przed kościołem wolontariusze Caritasu zbierają ofiary do puszki na potrzeby CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

3. Dziś o godz. 13.00 sprzed naszego kościoła wyruszy IV Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

4. Skarbonki jałmużny wielkopostnej prosimy składać do kosza przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Jutro (4 IV) obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania tego dnia - modlimy się w intencji życia ludzkiego świętego "od poczęcia aż do naturalnej śmierci". Wyrazem troski o dar życia jest między innymi Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka. Duchową Adopcję można podjąć w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (4 IV) na każdej Mszy św., składając, wypełnioną w domu deklarację, na ołtarzu w kościele. Deklaracje duchowej adopcji są na stoliku przy wyjściu ze świątyni.

6. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza na spotkanie autorskie z Ks. Krzysztofem Kralką SAC pod nazwą: BÓG JEST PORTEM, w czwartek (7 IV) o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym, ul. Kościelna 1A. Wstęp wolny.

7. Za tydzień (10 IV) przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji "Pomóż im", która prowadzi Hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

8. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę (17 IV) Mszą św. o godz. 12.45 i będą trwały przez 5 kolejnych niedziel (17 IV, 24 IV, 1 V, 8 V, 15 V). W niedzielę (22 V) o godz. 12.45 rozpocznie się dzień skupienia narzeczonych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9. W tym roku nasze Parafie czeka wizytacja biskupia. Odbędzie się ona w dniach 8 - 9 maja 2016 r. Wizytować będzie Ks. Bp Henryk Ciereszko. Będzie to także czas odnowienie Misji Świętych. W niedzielę (8 V) o godz. 18.00 Ks. Abp Senior Stanisław Szymecki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych Parafii. Kazania od godz. 18.00 w niedzielę i przez cały poniedziałek (9 V) będzie głosił Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn - twórca Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Dokładny program Wizytacji będzie podany później.

10. Dzisiaj w "Gościu Niedzielnym": - płyta CD z Koronką do Miłosierdzia Bożego w wykonaniu wybitnych wokalistów do słuchania w domu i w samochodzie. - Jezus powiedział siostrze Faustynie, że Koronka do Miłosierdzia Bożego ma być odmawiana "na uśmierzenie gniewu Bożego". Co znaczą te słowa? Czy Bóg może się gniewać?

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.