Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

24 Niedziela zwykła - 14 IX 2014 r. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na prace remontowo-malarskie w naszym kościele, a przy wyjściu są zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. W tym tygodniu: - w poniedziałek (15 IX) wspomnienie NMP Bolesnej; - we wtorek (16 IX) wspomnienie św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników;

- w czwartek (18 IX) święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski;

- w sobotę (20 IX) św. Andrzeja Kim Taegon, Prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, Męczenników.

- kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców przypadają w środę, piątek i sobotę (17, 19 i 20 IX).

3. Dziś (14 IX) rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania pod hasłem: "Prawda fundamentem wychowania".

4. Za tydzień (21 IX) w naszym kościele - Wieczór Chwały - o godz. 18.00 Msza św., a o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia.

5. Rozpoczyna się katecheza parafialna przygotowująca do Bierzmowania i I Komunii Świętej. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca, czyli dziś o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele (najbliższe 21 IX - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe 28 IX).

6. Papież Franciszek prosi ludzi dobrej woli: "Módlmy się o pokój w świecie i w sercu". Odpowiadając na słowa Papieża oraz świadomi zagrożenia wojną, wprowadziliśmy w naszej parafii adorację Najświętszego Sakramentu - codziennie od godz. 16.30 do 18.00, przed wieczorną Mszą św. Niech to będzie czas naszej serdecznej modlitwy o pokój w świecie i w sercach ludzkich. Pamiętajmy, że prawdziwym Dawcą pokoju jest BÓG. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich parafian i wszystkie grupy modlitewne z naszej wspólnoty parafialnej.

7. Procesja z Relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku (przy ul. Poleskiej) do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się w niedzielę (21 IX) o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30.

8. Msza św. z okazji Ogólnopolskiego Święta Służby Celnej będzie sprawowana w piątek (19 IX) o godz. 9.45 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski, homilię wygłosi Biskup Polowy Józef Guzdek.

Nadgraniczna piesza pielgrzymka pracowników Służb Celnych oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę (20 IX). Pielgrzymka wyruszy z Kuźnicy Białostockiej o godz. 7.00, a zakończy się Mszą św. w Sokółce o godz. 15.00.

9. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- audiobook z drugą częścią "Dzienniczka" siostry Faustyny - do słuchania w samochodzie i w domu;

- o ocalonym przez "Dzienniczek" nałogowym hazardziście, który czyta słowa Jezusa na dołączonej do "Gościa" płycie;

- prostujemy wielkie historyczne kłamstwo na temat wypraw krzyżowych, które były odpowiedzią na islamską inwazję na chrześcijan.

10. Ukazał się wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Temat numeru brzmi "Czy można uciszyć sumienie?". Materiały, które przedstawiamy związane są z toczącą się w naszym kraju dyskusją nt. klauzuli sumienia oraz łamania ludzkich sumień z powoływaniem się na prawo stanowione. Przedstawiamy w tej kwestii głos: teologa moralisty, prawnika i lekarza. Proponujemy także opracowanie dotyczące września 1939 i okupacji sowieckiej w Białymstoku oraz artykuł na temat Wiatyku czyli Komunii św. udzielanej w niebezpieczeństwie śmierci.

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.