Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela Wielkanocna - 10 IV 2016 r.

1. Dziś jest 2-ga niedziela miesiąca - ofiary na tacę są przeznaczone na wykonanie nowych ołtarzy w  kościele św. Stanisława B.M. w Białymstoku. Bóg zapłać! - za wszelkie ofiary!

2. Dziś kończy się 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: MIŁOSIERNI jak OJCIEC.

3. Dziś przed kościołem wolontariusze Fundacji "Pomóż im" prowadzą zbiórkę do puszek na rzecz hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

4. Skarbonki jałmużny wielkopostnej prosimy składać do kosza przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, wypełnione w domu, można składać dziś na ołtarzu. Duchowa adopcja jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka.

6. W środę (13 IV) przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

7. W sobotę (16 IV) w naszym kościele odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 7.00 do 18.00), a w niedzielę (17 IV) po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór chwały.

8. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się za tydzień (17 IV) Mszą św. o godz. 12.45 i będą trwały przez 5 kolejnych niedziel (17 IV, 24 IV, 1 V, 8 V, 15 V). W niedzielę (22 V) o godz. 12.45 odbędzie się dzień skupienia narzeczonych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9. Wizytacja biskupia odbędzie się w dniach 8 - 9 maja 2016 r. Wizytować będzie Ks. Bp Henryk Ciereszko. Będzie to także czas odnowienia Misji Świętych. W niedzielę (8 V) o godz. 18.00 Ks. Abp Senior Stanisław Szymecki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych Parafii. Kazania od godz. 18.00 w niedzielę i przez cały poniedziałek (9 V) będzie głosił Ks. Krzysztof Kralka, SAC. Msza św. w poniedziałek (9 V) o godz. 18.00 będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy!

10. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- Droga Światła, czyli czternaście stacji ze zmartwychwstałym Chrystusem;

- zaciskał zęby i szedł dalej - wspomnienie o ks. Janie Kaczkowskim;

- jak siostra zakonna założyła największą TV katolicką na świecie.

11. W kwietniowym numerze "Dróg Miłosierdzia" - o Sakramencie Chrztu i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zapraszamy do lektury!

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.