Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

5 Niedziela Wielkanocna - 24 IV 2016 r.

1. Dziś gościmy w naszym kościele alumna III roku naszego Seminarium Mariusza Okułowicza, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Przed kościołem - zgodnie z życzeniem papieża Franciszka - odbywa się zbiórka do puszki na pomoc dla Ukrainy.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (25 IV) święto św. Marka, Ewangelisty;

- we wtorek (26 IV) uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku;

- w piątek (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy;

- w piątek (29 IV) dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów drugiej wojny światowej;

- w piątek (29 IV) 37. rocznicę święceń biskupich Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

3. W niedzielę (1 V) rozpoczyna się nabożeństwo majowe do Matki Bożej. W naszym kościele będzie odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej, a w Ignatkach-Osiedle w dni powszednie o godz. 19.00 przy Krzyżu Misyjnym, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00. Od następnej niedzieli (1 V) będzie Msza św. o godz. 15.00 w Ignatkach-Osiedle przy Krzyżu Misyjnym.

4. Trwają katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie konferencja, W niedzielę (22 V) odbędzie się dzień skupienia narzeczonych.

5. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza małżeństwa przeżywające trudności, w kryzysie, w separacji, po rozwodzie na spotkanie, które rozpocznie się w niedzielę (1 V) o godz. 17.00 w starym kościele farnym w Białymstoku. Spotkania te będą się odbywały w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

6. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Katedry Białostockiej o godz. 7.30 w sobotę (7 V), a zakończy się Mszą Świętą o godz. 18.00 w Krypnie. Zapisy na trasie pielgrzymki.

7. Archidiecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Suchowoli odbędzie się w sobotę (14 V). Bliższe informacje u Ks. Piotra.

8. W dniach 13 - 14 maja 2016 r. (piątek - sobota) jest organizowana pielgrzymka autokarowa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski na trasie: Białystok - Poznań - Gniezno - Lednica - Licheń - Białystok. Wyjazd sprzed naszego kościoła w piątek (13 V) o godz. 4.00, powrót w sobotę (14 V) około godz. 20.00. Koszt pielgrzymki 200 zł. od osoby - w tym: przejazdy autokarem, nocleg w Domu Pielgrzyma ARKA w Licheniu, w piątek obiadokolacja i w sobotę śniadanie. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

9. Za dwa tygodnie (8 - 9 V) nasze parafie mają wizytację biskupa Henryka Ciereszko. Dokładny program podamy za tydzień.

10. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- o nadzwyczajnym wydarzeniu eucharystycznym w Legnicy - na świętej Hostii pojawił się fragment tkanki z ludzkiego serca;

- jak traktujemy prześladowanych chrześcijan? Milczenie, zapominanie o współczesnych męczennikach jest w jakimś sensie uczestniczeniem w działaniach oprawców;

- jak żyją 30 lat po katastrofie atomowej ratownicy spod Czarnobyla?

11. W kwietniowym numerze "Dróg Miłosierdzia" - o Sakramencie Chrztu i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zapraszamy do lektury!

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.