Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

6 Niedziela Wielkanocna - 1 V 2016 r. - Msza św. w Ignatkach - Osiedle o godz. 15.00 i nabożeństwo majowe

1. Dziś rozpoczyna się nabożeństwo majowe do Matki Bożej: w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w Ignatkach-Osiedle w dni powszednie o godz. 19.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00 przy Krzyżu Misyjnym. Od dziś w każdą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiana Msza św. w Ignatkach-Osiedle obok Krzyża Misyjnego.

Dziś 1-sza niedziela miesiąca maja: procesję przekładamy na Odpust św. Stanisława B. M. (9 V) na godz. 12.00, a różaniec KŻR mężczyzn dziś o godz. 15.00 w kościele.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (2 V) wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła; jest to dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

- we wtorek (3 V) uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 7.30. Msza św. w Hryniewiczach w intencji mieszkańców tej miejscowości o godz. 15.00.

- w środę (4 V) wspomnienie św. Floriana, Męczennika; o godz. 17.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków.

- 1-szy czwartek miesiąca (5 V) - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;

- w piątek (6 V) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; jest to 1-szy piątek miesiąca - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa; Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Duch Świętego. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.

- w sobotę (7 V) przypada święto 10 Pułku Ułanów Litewskich: o godz. 11.30 Msza św. w intencji poległych i zmarłych Oficerów, Podoficerów, Ułanów oraz ich rodzin. Jest to 1-sza sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

3. W niedzielę (8 V) obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczyna się wizytacja biskupia naszych parafii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 8.30 przywitanie Ks. Biskupa Henryka Ciereszki w drzwiach kościoła, uroczyste wejście do świątyni i modlitwy za Parafię, a następnie powitanie Ks. Biskupa przez dzieci, młodzież i dorosłych, sprawozdanie ks. proboszcza i Msza św.

Mszę św. o godz. 10.00 odprawi Ks. Biskup i wygłosi homilię, a po Mszy św. spotka się w kościele z grupami: ministranci, schola, chór, Przyjaciele Oblubieńca, młodzież Ruchu Światło-Życie, Parafialny Zespół Caritas, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Domowy Kościół i inne.

Kolejne Msze św. o godz. 11.30 i 12.45.

O godz. 15.00 przywitanie Ks. Biskupa w Ignatkach-Osiedle, sprawozdanie ks. proboszcza Parafii św. Jana Pawła II i Msza św., którą celebruje Ks. Biskup Henryk i głosi homilię, obok budującego się kościoła św. Jana Pawła II. W niedzielę (8 V) Mszę św. o godz. 18.00 odprawi i udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych parafii Ks. Arcybiskup Senior Stanisław Szymecki, który w tym dniu obchodzi imieniny. Kazania od godz. 18.00 w niedzielę i przez cały poniedziałek (9 V) będzie głosił ks. Krzysztof Kralka, pallotyn. O godz. 18.00 rozpoczynamy obchody ku czci św. Stanisława B. M., Patrona naszej Parafii i odnowienie Misji Świętych, które odbyły się rok temu.

4. Odpust św. Stanisława B. M. obchodzimy w tym roku w poniedziałek (9 V). Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 - celebruje Ks. Biskup, po Mszy procesja Eucharystyczna i 18.00 - celebruje Ks. Krzysztof Kralka, a po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy serdecznie do przeżywania wizytacji i Odpustu we wspólnocie parafialnej.

5. W drugim dniu wizytacji Ks. Bp Henryk odwiedzi szkoły: SP nr 14 i PG nr 5, Siostry Misjonarki i przedszkole oraz chorych.

6. Zgodnie z planem zostały wykonane nowe elementy wystroju prezbiterium z marmuru roso alicante, według projektu ks. Jakuba Budkiewicza, zatwierdzone przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Komisję ds. Sztuki Kościelnej. Bóg zapłać! - wszystkim Ofiarodawcom! Wszystkie należności za prace zostały zapłacone. Teraz czeka naszą parafię generalny remont zabytkowych organów. W każdą drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na tacę na ten cel. Prosimy też o wpłacanie dobrowolnych ofiar na konto parafii lub w kancelarii. BÓG ZAPŁAĆ! za wszelkie ofiary.

7. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Katedry Białostockiej o godz. 7.30 w sobotę (7 V), a zakończy się Mszą Świętą o godz. 18.00 w Krypnie. Zapisy na trasie pielgrzymki.

8. Archidiecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Suchowoli odbędzie się w sobotę (14 V). Bliższe informacje u Ks. Piotra.

9. W dniach 13 - 14 maja 2016 r. (piątek - sobota) jest organizowana pielgrzymka autokarowa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski na trasie: Białystok - Poznań - Gniezno - Lednica - Licheń - Białystok. Wyjazd sprzed naszego kościoła w piątek (13 V) o godz. 4.00, powrót w sobotę (14 V) około godz. 20.00. Koszt pielgrzymki 200 zł. od osoby - w tym: przejazdy autokarem, nocleg w Domu Pielgrzyma ARKA w Licheniu, w piątek obiadokolacja i w sobotę śniadanie. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

10. Przez dwie niedziele (15 i 22 V) przed kościołem będą zbierane podpisy, przez wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia, pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, której celem jest wprowadzenie pełnej ochrony prawnej życia ludzkiego od chwili poczęcia. Przy podpisie wymagany jest numer PESEL.

11. Katolicka Szkoła Podstawowa i Przedszkole imienia ks. Franciszka Blachnickiego przy ul. Transportowej 2 oraz Przedszkole przy ul. Sitarskiej 25 zapraszają na nowy rok szkolny. Bliższe informacje na ulotkach oraz na stronie internetowej szkoły: www.szkolabudujemyludzi.pl

12. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- o takiej niewoli, która nie boli. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę?

- czy można modlić się o pieniądze dla siebie i swojej rodziny?

- czemu służą objawienia prywatne?

13. W majowym numerze "Dróg Miłosierdzia" jest wiele bardzo ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!

14. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.