Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

7 Niedziela Wielkanocna - 8 V 2016 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - pierwsza wizytacja kanoniczna parafii prowadzona przez Bpa Henryka Ciereszkę

1. Dziś rozpoczyna się wizytacja biskupia naszych Parafii: św. Stanisława B. M i św. Jana Pawła II. Ks. Biskup Henryk Ciereszko przybędzie na godz. 8.30. Nastąpi powitanie w drzwiach kościoła, uroczyste wejście do świątyni, modlitwy za Parafię, powitanie przez dzieci, młodzież i dorosłych i sprawozdanie ks. Proboszcza. Ks. Biskup Henryk odprawi Mszę św. za parafian o godz. 10.00 i spotka się z różnymi grupami parafialnymi w kościele. O godz. 15.00 Ks. Bp Henryk odprawi Mszę św. w Ignatkach-Osiedle, obok budującego się kościoła św. Jana Pawła II. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Abp Senior Stanisław Szymecki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszych Parafii.

Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na remont generalny zabytkowych organów w naszym kościele św. Stanisława BM., a w następną niedzielę na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r.

2. Odpust św. Stanisława BM. obchodzimy w tym roku w poniedziałek (9 V). Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 - celebruje Ks. Biskup, po Mszy procesja Eucharystyczna i 18.00 - celebruje Ks. Krzysztof Kralka, a po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy serdecznie do przeżywania wizytacji i Odpustu we wspólnotach parafialnych.

3. W drugim dniu wizytacji Ks. Bp Pomocniczy odwiedzi szkoły: SP nr 14 i PG nr 5, Siostry Misjonarki i przedszkole oraz chorych.

4. Ponadto w tym tygodniu:

- w piątek (13 V) wspomnienie NMP Fatimskiej;

- w sobotę (14 V) święto św. Macieja, Apostoła.

5. W najbliższą niedzielę (15 V) uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że za dwa tygodnie kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

6. W niedzielę (15 V) o godz. 10.00 odprawiona będzie w naszym kościele Msza św. pierwszokomunijna, a o godz. 11.30 Msza św. w rocznicę I Komunii św. W związku z tym prosimy naszych parafian, aby wybierali inne godziny Mszy Świętych, dzięki czemu udostępnimy w kościele i na parkingach więcej miejsca rodzinom dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy też o parkowanie samochodów na parkingu po drugiej stronie ul. Wiadukt i na parkingu przy wojsku, aby usprawnić wyjazd między jedną a drugą Mszą.

7. W dniach 13 - 14 maja 2016 r. (piątek - sobota) jest organizowana pielgrzymka autokarowa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski do: Poznania, Gniezna, Lednicy i Lichenia. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd sprzed naszego kościoła w piątek (13 V) o godz. 4.00, powrót w sobotę (14 V) około godz. 20.00. Koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Zebranie wszystkich pielgrzymów we wtorek (10 V) po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.

8. Przez dwie niedziele (15 i 22 V) przed kościołem będą zbierane podpisy, przez wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia, pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, której celem jest wprowadzenie pełnej ochrony prawnej życia ludzkiego od chwili poczęcia. Przy podpisie wymagany jest numer PESEL.

9. W dniach 20 - 22 maja 2016 r. odbędą się rekolekcje dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Temat rekolekcji: "O wychowaniu". Rekolekcje odbędą się na hali sportowej przy Technikum Budowlano-Geodezyjnym przy ul. Słonimskiej. Rejestracja przez internet na stronie: www.rekolekcje.bialystok.pl. Prowadzi ks. Krzysztof Kralka SAC.

10. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- co naprawdę znaczą biblijne słowa, że żony mają być poddane mężom?

- o rodzinie uchodźców z Syrii, która przyjechała do Polski i chce u nas zostać, bo jest jej tu dobrze;

- jego życie to gotowy scenariusz na film - o ojcu Piotrze Rostworowskim, wieloletnim spowiedniku kardynała Karola Wojtyły.

11. W majowym numerze "Dróg Miłosierdzia" jest wiele bardzo ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.