Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niech żyje Jezus zawsze w sercu mym...

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 15 V 2016 r. - Pierwsza Komunia Święta w naszych Parafiach o godz. 10.00.

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie hymnu "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź", można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że za tydzień, niedziela Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2. Dziś o godz. 10.00 dzieci klas III obu naszych parafii, w liczbie 48, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości, w tym szczególnie Pani Zycie Leszczyńskiej i Ks. Karolowi. Rodzicom dzieci 1-komunijnych dziękujemy za sprzątanie, dekorację kościoła na tę Uroczystość oraz za dar ołtarza na rzecz naszej świątyni. W "białym tygodniu" (do piątku włącznie) dzieci uczestniczą w Mszach św. o godz. 18.00.

3. Dziś i w następną niedzielę przed kościołem są zbierane podpisy, przez wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia, pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, której celem jest wprowadzenie pełnej ochrony prawnej życia ludzkiego od chwili poczęcia. Przy podpisie wymagany jest numer PESEL.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (16 V) - drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 oraz 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45.

- w czwartek (19 V) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę (21 V) całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;

- w niedzielę (22 V) dzień skupienia narzeczonych - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45;

- w niedzielę (22 V) przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz prowadzonego przez CARITAS Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień "Metanoia". Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Kilometry Dobra".

5. Zapraszamy młodzież w wieku od 15 do 19 lat na rekolekcje - EUREKA, które odbędą się w parafii NMP Matki Kościoła w dniach 20 - 22 maja. Informacje i zgłoszenia u Ks. Piotra.

6. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- dodatek o zamachu na Jana Pawła II - 35 lat po tym wydarzeniu, które mogło zmienić losy świata, ciągle pojawiają się nowe informacje;

- dlaczego warto wysłać swoje dziecko na spotkanie młodych na Lednicy?

- rozmowa z siostrą zakonną, która założyła dwa hospicja - w Polsce i na Litwie.

W "Małym Gościu Niedzielnym": - dekoracja okna na Boże Ciało;

- jak i gdzie robi się witraże?

7. Głównym tematem majowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest najnowsza papieska adhortacja na temat małżeństwa i rodziny pod tytułem: "Amoris Laetitia" - radość w miłości. Maj - miesiąc I Komunii Świętych - artykuły o świętowaniu tej uroczystości w rodzinie i całym życiu chrześcijańskim. Zapraszamy do lektury!

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.