Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

8 Niedziela zwykła - 22 V 2016 r. - Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Dziś w przedsionku kościoła są zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, której celem jest wprowadzenie pełnej ochrony prawnej życia ludzkiego od chwili poczęcia. Przy podpisie wymagany jest numer PESEL.

3. Dziś dzień skupienia narzeczonych - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45;

4. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz, prowadzonego przez CARITAS, Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień "Metanoia". Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Kilometry Dobra".

5. Dziś o godz. 15.00 w Katedrze Białostockiej odbędzie się konferencja pt. "WALKA DUCHOWA - CODZIENNOŚĆ CHRZEŚCIJANINA", którą wygłosi ks. Krzysztof Kralka, Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i Moderator Generalny Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

6. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (24 V) wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych; jest to dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach.

- w czwartek (26 V) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, a w kaplicy Sióstr o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy, przygotowanych wokół kościoła. Tradycyjnie prosimy, aby ołtarze przygotowali mieszkańcy Ignatek-Osiedla, Hryniewicz, Nowego Miasta (bloki) i Nowego Miasta (domy). Przygotowanie ołtarzy można rozpocząć od godz. 14.00. Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne i Procesja wokół kościoła - codziennie (także w niedzielę 29 V) po Mszy św. wieczornej. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. w Ignatkach-Osiedle o godz. 15.00.

W czwartek (26 V) Dzień Matki - pamiętajmy w modlitwie o naszych matkach.

7. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa i rodziny na spotkanie integracyjne do Sanktuarium w Świętej Wodzie w niedzielę (29 V). Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą Świętą, a następnie spotkanie przy ognisku. Dojazd i prowiant we własnym zakresie.

8. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wydarzenie historyczne. Każdy młody człowiek musi tam być.

- o tym, że zwyczajna nauczycielka ze Szczecina może być mistyczką;

- jak Małgorzata Królikowska godzi macierzyństwo z pracą aktorską?

9. Głównym tematem majowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest najnowsza papieska adhortacja na temat małżeństwa i rodziny pod tytułem: "Amoris Laetitia" - radość w miłości. Maj - to miesiąc I Komunii Świętych - są artykuły o świętowaniu tej uroczystości w rodzinie i całym życiu chrześcijańskim. Zapraszamy do lektury!

10. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.