Aktualności

Ogłoszenia parafialne

| dodał:

9 Niedziela zwykła - 29 V 2016 r. - Jubileusz 25 - lecia kapłaństwa Proboszcza Parafii

1. Dziś Ks. prałat Bogusław Zieziula, proboszcz parafii p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Msza Święta jubileuszowa będzie odprawiona dziś o godz. 12.45 pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Czcigodnemu Księdzu Jubilatowi składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (30 V) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku.

- we wtorek (31 V) święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

- w środę (1 VI) wspomnienie św. Justyna, Męczennika. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy miłością i modlitwą wszystkie dzieci. Rozpoczyna się także nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa - codziennie po Mszy św. wieczornej.

- w czwartek (2 VI) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Jest to pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół (wianuszki). Jednocześnie przypominamy i zapraszamy do uczestnictwa w ostatnich dniach oktawy Bożego Ciała. Dziś i po każdej Mszy św. wieczornej śpiewamy Nieszpory Eucharystyczne i uczestniczymy w Procesji wokół kościoła. Dziękujemy też mieszkańcom Hryniewicz, Ignatek-Osiedla, Nowego Miasta (bloki) i Nowego Miasta (domy) za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało, a wszystkim wiernym obu parafii za liczne i pobożne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała.

- w piątek (3 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to pierwszy piątek miesiąca - kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00. W tym dniu nie obowiązuje post.

- w sobotę (4 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Jest to pierwsza sobota miesiąca.

3. W następną niedzielę (5 VI) nasza Archidiecezja obchodzi 25 rocznicę powstania. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w Katedrze Białostockiej o godz. 11.00.

4. W następną niedzielę Kościół w Polsce obchodzi IX Święto Dziękczynienia. Będzie odczytane Słowo Pasterskie Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego, a przed kościołem będzie zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- Święto Bożego Ciała powstało w czasie, gdy chwiała się wiara w Eucharystię. Dziś Boże Ciało jest okazją pokazania naszego szacunku wobec Eucharystycznej obecności Boga.

- dlaczego kardynał Stefan Wyszyński powinien być beatyfikowany?

- mistycy w piaskownicy - co Bóg mówił świętym, gdy byli dziećmi?

6. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.

komunikat-_25_lecie_diecezji.docx