Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

25 Niedziela zwykła - 21 IX 2014 r.

25 Niedziela zwykła - 21 IX 2014 r.

1. Dziś w naszym kościele Wieczór Chwały: o godz. 18.00 Msza św., a o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia. Zapraszamy!

2. W tym tygodniu: - we wtorek (23 IX) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, Prezbitera;

- w czwartek (25 IX) wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Prezbitera;

- w sobotę (27 IX) wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.

3. W ramach ogólnoświatowej akcji "Rozniecić iskrę Bożego Miłosierdzia", w niedzielę (28 IX) o godz. 15.00, odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego na placach i przy skrzyżowaniach głównych ulic Białegostoku z okazji VI rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. W związku z tym zapraszamy wszystkich na godz. 15.00 na skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Żeromskiego (na parkingu od strony naszej parafii) na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. W niedzielę (28 IX) Kościół naszej Archidiecezji będzie przeżywał Dzień Eucharystii w rocznicę przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Kolegiacie Sokólskiej. Uroczysta Msza Święta z okazji Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce w niedzielę (28 IX) o godz. 11.00. Uroczystości przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

5. Program katechezy parafialnej, przygotowującej do Sakramentu Bierzmowania i I Komunii Świętej. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca, o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca, o godz. 12.45 w kościele (najbliższe dziś - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe za tydzień - 28 IX).

6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wszystkich parafian oraz grupy modlitewne - codziennie od godz. 16.30 do 18.00, przed wieczorną Mszą św. Niech to będzie czas naszej szczerej modlitwy o pokój w świecie i w sercach ludzkich. Pamiętajmy, że prawdziwym Dawcą pokoju jest BÓG.

7. Procesja z Relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku (przy ul. Poleskiej) do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się dziś o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30.

8. Zapraszamy dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną i szkół średnich na spotkania oazowe, które odbywają się w piątki. Rozpoczynają się zawsze Mszą św. dla młodzieży o godz. 18.00.

9. Fundacja "Spe Salvi" zachęca SENIORÓW do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach plastycznych i muzycznych w ramach projektu "Spotkania przy Czerwonym Drzewie", współfinansowanego przez Miasto Białystok.

Projekt skierowany jest do osób w wieku emerytalnym zamieszkałych w mieście Białystok.

Projekt oferuje spotkania warsztatowe ze sztuką, stwarza możliwość twórczego spędzenia wolnego czasu przez osoby starsze i umożliwia ich aktywność artystyczną w środowisku lokalnym.

Zajęcia odbywają się we wtorki lub czwartki w godzinach 10.00 - 12.00, przez 8 tygodni, przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.

Rekrutacja trwa.

Zapisy osobiście w siedzibie Fundacji "Spe Salvi", przy ul. Warszawskiej 50. Więcej informacji pod nr telefonu 85 732 01 34.

10. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- Papież Franciszek odwiedza właśnie Albanię, w której okres komunizmu przeżyło zaledwie 33 księży;

- co musi zrobić islam, żeby przestał być tak złowrogi i krwawy?

- o wybitnym profesorze fizyki, który u szczytu kariery naukowej został duchownym anglikańskim.

W zakrystii lub kancelarii jest do nabycia kalendarz "Gościa Niedzielnego" na 2015 rok w cenie 7 zł. za egzemplarz.

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.