Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

11 Niedziela zwykła - 12 VI 2016 r.

1. Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na remont zabytkowych organów w naszej świątyni. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary.

2. Dziś odbędzie się VII MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Marsz wyruszy o godz. 14.00 spod kościoła św. Rocha. Poprzedzi go Msza św. o godz. 12.30 w kościele św. Rocha.

Od godziny 15.00 do 18.00 odbędzie się FESTYN RODZINNY na placu przy Katedrze Białostockiej. Ukoronowaniem dnia będzie Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI, który rozpocznie się o godz. 20.30. Zapraszamy serdecznie rodziny oraz wszystkich, dla których wartości życia i rodziny są ważne.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (13 VI) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła. Odpust w Niewodnicy - szczegóły na plakacie.

- we wtorek (14 VI) wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

- w środę (15 VI) wspomnienie bł. Jolanty, Zakonnicy.

- w piątek (17 VI) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

- w następną niedzielę (19 VI) przed kościołem zbiórka do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

- w następną niedzielę (19 VI) po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY.

4. W dniach 24 - 26 czerwca jest organizowana 36 Piesza Pielgrzymka Różanostocka pod hasłem: "BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI". Białostockie grupy wyruszają w piątek (24 VI) po Mszy św. o godz. 11.30 w Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę (26 VI) uroczystą Eucharystią o godz. 17.00.

5. Z przykrością informujemy, że nasze Parafie nie otrzymały do zakwaterowania młodzieży ze świata na Światowe Dni Młodzieży w diecezji. Przyczyną tego jest zbyt mała ilość młodych ludzi, którzy przybędą do naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim za gotowość przyjęcia w gościnę młodych ze świata, ale niestety nie możemy tej gościnności okazać w praktyce.

6. Parafia NMP Matki Kościoła w Białymstoku organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 17 IX do 25 IX 2016 r. Koszt: 1390 zł. + 200 euro. Trasa pielgrzymki obejmuje Padwę, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino, Rzym, Asyż i Wenecję. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.matkakosciola.pl , a także na ulotkach dostępnych w zakrystii. Zapisy do następnej niedzieli (19 VI).

7. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- Jak powstaje miasteczko w Brzegach, które pod koniec lipca przyjmie 2 miliony pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.

- Kim jest nowy ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej?

- O nowym filmie o Bożym Miłosierdziu, który trafi do młodych na ŚDM, a wcześniej zostanie dołączony do "Gościa Niedzielnego".

W "Małym Gościu Niedzielnym":

- specjalna pocztówka, którą możesz wysłać do papieża Franciszka;

- mistrzowski dodatek: plakat-terminarz z wszystkimi meczami EURO 2016.

8. Czerwcowy numer "Dróg Miłosierdzia" jest poświęcony 25 rocznicy utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Białostockiej: ukazana jest historia naszego Kościoła lokalnego, przesłanie z jakim papież Jan Paweł II 25 lat temu przybył do Białegostoku i postać beatyfikowanej wówczas Bł. Matki Bolesławy Marii Lament, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.