Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

12 Niedziela zwykła - 19 VI 2016 r. - Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku WIECZÓR CHWAŁY

1. Dziś po Mszy św. wieczornej WIECZÓR CHWAŁY. Zapraszamy! Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszki na KUL oraz Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (21 VI) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

- w czwartek (23 VI) Dzień Ojca - zachęcamy do modlitwy w intencji ojców.

- w piątek (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. - w piątek (24 VI) zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Msza św. w naszym kościele będzie odprawiona o godz. 7.30, na którą serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Będziemy dziękować Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o dobre i bezpieczne wakacje.

3. W dniach 24 - 26 czerwca jest organizowana 36 Piesza Pielgrzymka Różanostocka pod hasłem: "BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI". Białostockie grupy wyruszają w piątek (24 VI) po Mszy św. o godz. 11.30 w Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę (26 VI) uroczystą Eucharystią o godz. 17.00.

4. Z przykrością informujemy, że nasze Parafie nie otrzymały do zakwaterowania młodzieży ze świata na Światowe Dni Młodzieży w diecezji. Przyczyną tego jest zbyt mała ilość młodych ludzi, którzy przybędą do naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim za gotowość przyjęcia w gościnę młodych ze świata, ale niestety nie możemy tej gościnności okazać w praktyce.

5. Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Zielnej 16, Nowe Miasto, informuje zainteresowanych rodziców o wolnych miejscach w grupie 3-latków - rocznik dziecka 2013 i w grupie 5-latków - rocznik dziecka 2011. Informacje można uzyskać pod nr tel.: 85 745 28 33 i na stronie internetowej: www.przedszkole-zielna.bialystok.pl .

6. XX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę (2 VII). Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

7. 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem: "Chrzest Bożym Miłosierdziem" odbędzie się w dniach 30 VII - 12 VIII 2016 r. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane w Piwnicy Akademickiej przy Białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2, od 25 do 29 VII w godz. 17.00 - 19.00.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do GRUPY ZŁOTEJ, powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi. Zapisy do GRUPY ZŁOTEJ w kancelarii parafialnej. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.

8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 zaśpiewa nasz chór parafialny pod dyrekcją pani Moniki Matan, której serdecznie dziękujemy za 5-letnie prowadzenie chóru. Pani Monika z racji na obowiązki macierzyńskie tymczasowo przekazuje obowiązki dyrygenta organiście panu Markowi Jarosz.

9. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- Kuba Blycharz - człowiek, który napisał hymn na ŚDM w Krakowie.

- Daj odpocząć kasjerce - o obywatelskiej inicjatywie dążącej do ograniczenia handlu w niedziele.

- Anakonda 16 - największe manewry wojskowe w najnowszej historii Polski.

10. Czerwcowy numer "Dróg Miłosierdzia" jest poświęcony 25 rocznicy utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Białostockiej. Ukazana jest: - historia naszego Kościoła lokalnego; - przesłanie z jakim papież Jan Paweł II 25 lat temu przybył do Białegostoku; - postać beatyfikowanej wówczas Bł. Matki Bolesławy Marii Lament, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.