Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

13 Niedziela zwykła - 26 VI 2016 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (28 VI) wspomnienie św. Ireneusza, Bp.M.

- w środę (29 VI) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele św. Stanisława BM. o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. Taca w tym dniu na Świętopietrze, czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. W tym tygodniu pierwszy piątek (1 VII) i pierwsza sobota (2 VII) lipca. Kapłani odwiedzą chorych w piątek od godz. 9.00.

3. W następną niedzielę (3 VII) po Mszy św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. Taca w następną niedzielę na potrzeby Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

4 W dniu dzisiejszym  36 Piesza Pielgrzymka Różanostocka pod hasłem: "BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI", zakończy się w Różanymstoku uroczystą Eucharystią o godz. 17.00.

5. Przez cały okres letni w każdą niedzielę jest sprawowana Msza św. w Ignatkach - Osiedle przy budującym się kościele. W miesiącach: maj, czerwiec, wrzesień i październik o godz. 15.00. Natomiast w miesiącach wakacyjnych i urlopowych: w lipcu i sierpniu o godz. 19.30.

6. XX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę (2 VII). Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Pielgrzymi z naszych parafii dołączą się do grupy idącej z katedry przy rondzie. O godz. 9.00 gromadzimy się przed kościołem i z całą grupą idziemy do Ronda X Pułku Ułanów Litewskich. Do uczestnictwa w tej pielgrzymce zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

7. 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem: "Chrzest Bożym Miłosierdziem" odbędzie się w dniach 30 VII - 12 VIII 2016 r. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane w Piwnicy Akademickiej przy Białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2, od 25 do 29 VII w godz. 17.00 - 19.00.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do GRUPY ZŁOTEJ, powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi. Zapisy do GRUPY ZŁOTEJ w kancelarii parafialnej. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.

8. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- premierowy film na DVD - najnowsza produkcja Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza z muzyką Michała Lorenca. Opowieść i iskrze Bożego miłosierdzia, która zapala ogień na całym świecie.

- Papież Franciszek odwiedza Armenię - najstarszy chrześcijański kraj na świecie.

- Jakie rozwiązania znalazły się w prezydenckiej ustawie o frankowiczach?

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli, pomyślnego tygodnia oraz wspaniałych wakacji i urlopów!

Duszpasterze.