Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

15 Niedziela zwykła - 10 VII 2016 r. W niedziele lipca i sierpnia Msze św. w Ignatkach-Osiedle, przy budującym się kościele, są odprawiane o godz. 19.30.

1. Dziś ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na gruntowny remont organów w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku. 

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (11 VII) święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy;

- we wtorek (12 VII) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika;

- w środę (13 VII) wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników;

- w piątek (15 VII) wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w sobotę (16 VII) wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. W miesiącach wakacyjnych i urlopowych: w lipcu i sierpniu Msza św. w Ignatkach-Osiedle, przy budującym się kościele, jest odprawiana o godz. 19.30.

4. 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl .

W zakrystii i kancelarii można się zapisać do GRUPY ZŁOTEJ. Należą do niej ci, którzy z różnych powodów nie mogą pójść, a chcą wesprzeć pielgrzymów oraz powierzyć swoje intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na promocję i organizację pielgrzymki.

5. 24 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl .

6. SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI poszukują liderów do kolejnej edycji programów. To właśnie liderzy zorganizują pracę tysięcy wolontariuszy w 950 lokalizacjach w całej Polsce i sprawią, że mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Lider może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy - związanych z zarządzaniem zespołem, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych.

Także w województwie podlaskim można zostać liderem PACZKI lub AKADEMII. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na stronie: www.superw.pl. Czekamy do 15 lipca.

7. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- obrazek ze św. Janem Pawłem II z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży 2016;

- jeśli idea Unii Europejskiej jest z Boga, to się ostoi;

- o sztuce rozeznawania duchów, czyli o tym, w jaki sposób rozróżnić, czy jesteśmy natchnieni przez Bożego Ducha, czy kuszeni przez Nieprzyjaciela;

- jak powstają fryzury gwiazd Euro 2016 - opowiada fryzjer polskiej reprezentacji.

8. Zapraszamy do lektury wakacyjnego numeru czasopisma "Drogi Miłosierdzia", poświęconego w znacznej części Światowym Dniom Młodzieży w naszej diecezji i w Krakowie.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli, pomyślnego tygodnia oraz wspaniałych i bezpiecznych wakacji oraz urlopów!

Duszpasterze.