Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - w okresie letnim - wakacyjnym (lipiec, sierpień) w niedzielę Msza św. w Ignatkach - Osiedle o godz. 19.30.

| dodał:

16 Niedziela zwykła - 17 VII 2016 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w środę (20 VII) wspomnienie bł. Czesława, Prezbitera;

- w piątek (22 VII) święto św. Marii Magdaleny;

- w sobotę (23 VII) święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy;

- w przyszłą niedzielę (24 VII), w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, w naszej parafii dzień kierowcy i błogosławieństwo pojazdów mechanicznych: po każdej Mszy św. na parkingu przy kościele i po drugiej stronie ul. Wiadukt oraz przy budującym się kościele w Ignatkach-Osiedle o godz. 19.30.

2. W miesiącach wakacyjnych i urlopowych: w lipcu i sierpniu Msza św. w Ignatkach-Osiedle, przy budującym się kościele, jest odprawiana o godz. 19.30.

3. 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl.

W zakrystii i kancelarii można się zapisać do GRUPY ZŁOTEJ. Należą do niej ci, którzy z różnych powodów nie mogą pójść, a chcą wesprzeć pielgrzymów oraz powierzyć swoje intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na promocję i organizację pielgrzymki.

4. 24 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl.

5. W dniach od 3 do 10 sierpnia 2016 r. jest organizowana 5 Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Warunkiem uczestnictwa jest: posiadanie sprawnego technicznie roweru oraz zgłoszenie się poprzez stronę internetową: www.rowerymka.pl. Wszelkie niezbędne informacje na stronie internetowej.

6. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- skąd w XXI wieku w zeświecczonych Czechach wzięli się trapiści o bardzo surowej regule;

- jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach?

- ścinać czy leczyć? O drzewach w Puszczy Białowieskiej, które przegrywają z kornikami.

7. Zapraszamy do lektury wakacyjnego lipcowo-sierpniowego numeru czasopisma "Drogi Miłosierdzia", poświęconego w znacznej części Światowym Dniom Młodzieży w naszej diecezji i w Krakowie.

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli, pomyślnego tygodnia oraz wspaniałych urlopów i bezpiecznych wakacji!

Duszpasterze.