Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

17 Niedziela zwykła - 24 VII 2016 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie samochodów na parkingu przy kościele i po drugiej stronie ulicy Wiadukt, a także przy kaplicy Sióstr Misjonarek po Mszy św. o godz. 7.30 i w Ignatkach-Osiedle po Mszy św. o godz. 19.30. Przy poświęceniu są zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, pracujących w różnych krajach świata, a każdy kierowca otrzymuje obrazek św. Krzysztofa z modlitwą.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (25 VII) święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, Męczennika - kończy się 17. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem "Niesiemy Miłosierdzie drogami świata".

- we wtorek (26 VII) wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w modlitwie o babciach, dziadkach i osobach starszych.

- w piątek (29 VII) wspomnienie św. Marty.

3. W miesiącach wakacyjnych i urlopowych: w lipcu i sierpniu Msza św. w Ignatkach-Osiedle, przy budującym się kościele, jest odprawiana o godz. 19.30.

4. 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA z Białegostoku na Jasną Górę wyruszy w sobotę (30 VII) z Katedry o godz. 6.00. Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl.

W zakrystii i kancelarii można się zapisać do GRUPY ZŁOTEJ. Należą do niej ci, którzy z różnych powodów nie mogą pójść, a chcą wesprzeć pielgrzymów oraz powierzyć swoje intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na promocję i organizację pielgrzymki.

5. 24 Piesza Pielgrzymka do Wilna - wszelkie informacje na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl.

6. W dniach od 3 do 11 sierpnia 2016 r. nie będzie Mszy św. w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Zielnej 16. W tym czasie Siostry mają zamknięte rekolekcje zakonne.

7. W dniach od 3 do 10 sierpnia 2016 r. jest organizowana 5 Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Warunkiem uczestnictwa jest: posiadanie sprawnego technicznie roweru oraz zgłoszenie się poprzez stronę internetową: www.rowerymka.pl. Wszelkie niezbędne informacje na stronie internetowej.

8. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- plakat z papieżem Franciszkiem;

- św. siostra Faustyna i św. papież Jan Paweł II - dwa sanktuaria w Łagiewnikach;

- program 500+ to najważniejsza inwestycja w przyszłość Polski.

9. Zapraszamy do lektury wakacyjnego lipcowo-sierpniowego numeru czasopisma "Drogi Miłosierdzia", poświęconego w znacznej części Światowym Dniom Młodzieży w naszej diecezji i w Krakowie.

10. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli, pomyślnego tygodnia oraz udanych urlopów i bezpiecznych wakacji!

Duszpasterze.