Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - w następną niedzielę Msza św. w Ignatkach - Osiedle o godz. 15.00.

| dodał:

22 Niedziela zwykła - 28 VIII 2016 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (29 VIII) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

- w 1-szy czwartek (1 IX) wspomnienie bł. Bronisławy, Dziewicy.

W tym dniu rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2016/17. Msza Święta o godz. 7.45, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, katechetów i nauczycieli.

Tego dnia wspominamy także 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Msza św. z okazji 77. rocznicy agresji Niemiec na Polskę i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, zostanie odprawiona w czwartek (1 IX br.) o godz. 17.00 w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Obrońców Miasta i wszystkich poległych w czasie II wojny światowej.

- 1-szy piątek miesiąca (2 IX) kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.

- w 1-szą sobotę (3 IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.

- w następną niedzielę (4 IX) po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 różaniec KŻR w kościele. Za tydzień taca na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na pomoc dla Radia MARYJA i TV TRWAM.

- od następnej niedzieli (4 IX) Msza św. w Ignatkach-Osiedle będzie odprawiana o godz. 15.00.

2. 32. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (3 IX) o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak. Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą w Krypnie o godz. 18.00. Zapisać się na tę pielgrzymkę można w zakrystii lub kancelarii.

3. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich młodych na spotkanie pod hasłem: "Młodzi spod znaku krzyża", które odbędzie się w poniedziałek (29 VIII) w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Początek spotkania o godz. 17.30.

4. Rozpoczyna się rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2016/17. Zapisy do 30 września br. w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2. Więcej szczegółów na plakacie oraz na stronie: www.rodzinabialystok.pl.

5. W piątek (9 IX) o godz. 10.00 od Pomnika Katyńskiego (przy Filharmonii) w Białymstoku rozpocznie się XVI Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

Do udziału w Marszu i we Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich, którym pamięć historii Ojczyzny jest ważna i chcą się za nią modlić. Hasło tegorocznego Marszu: "Nauczyciele polscy - zesłańcy Sybiru".

6. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- W kościele rzadko możemy usłyszeć o piekle, a przecież nie przestało ono istnieć. Czy wiara w piekło jest warunkiem miłości Boga?

- Czym fascynuje Danuta Siedzikówna "Inka", która dopiero 70 lat po śmierci zostanie godnie pogrzebana.

- Czy marihuana może być skutecznym lekarstwem?

- Usain Bolt - człowiek, który biega z prędkością ponad 12 metrów na sekundę.

7. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli, pomyślnego tygodnia oraz bezpiecznych powrotów z wakacji!

Duszpasterze.