Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - we wrześniu i październiku Msza św. w Ignatkach - Osiedle o godz. 15.00.

| dodał:

23 Niedziela zwykła - 4 IX 2016 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

2. Dziś taca na Kurię Metropolitalną Białostocką, a przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na pomoc dla Radia MARYJA i TV TRWAM.

3. Za tydzień (11 IX) ofiary na tacę będą zbierane na remont zabytkowych organów w naszym kościele, a przed wejściem będą zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

4. Od dziś Msza św. niedzielna w Ignatkach-Osiedle będzie odprawiana o godz. 15.00.

5. W tym tygodniu obchodzimy:

- w czwartek (8 IX) święto Narodzenia NMP, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. W tym dniu może być poświęcenie ziarna siewnego, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.

- w niedzielę (11 IX) o godz. 14.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku wychowawczego w Przedszkolu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Zapraszamy dzieci, rodziców i wychowawców.

6. Rozpoczyna się katecheza parafialna razem z Parafią św. Stanisława BM. w kościele w Białymstoku przy ul. Wiadukt 2B, przygotowująca do Bierzmowania i I Komunii Św. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca (najbliższe 11 IX) o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele (najbliższe 18 IX - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe 25 IX). Wszystkie zapisy na katechezę parafialną na pierwszym spotkaniu w kościele.

7. Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2016/17. Zapisy do 30 września br. w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2. Więcej szczegółów na stronie: www.rodzinabialystok.pl.

8. W piątek (9 IX) o godz. 10.00 od Pomnika Katyńskiego (przy Filharmonii) w Białymstoku rozpocznie się XVI Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

Do udziału w Marszu i we Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich, którym pamięć historii Ojczyzny jest ważna i chcą się za nią modlić. Hasło tegorocznego Marszu: "Nauczyciele polscy - zesłańcy Sybiru".

9. Zapraszamy dzieci od IV klasy szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz szkół średnich na spotkania Oazowe, które odbywają się w naszej parafii w piątki. Rozpoczynają się one Mszą św. o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie. Celem tej wspólnoty jest, aby młody człowiek, gdy dorośnie, stał się dojrzałym chrześcijaninem, rozumiejącym potrzebę modlitwy i wiary w Boga. Spotykamy się na modlitwie, zabawach, konferencjach, rekolekcjach 3-dniowych, a podczas wakacji młodzież wyjeżdża na 15-dniowe rekolekcje w diecezji i poza nią.

10. Zapraszamy do grona kandydatów na ministrantów chłopców po I Komunii Świętej i starszych. Zapisy u ks. Karola dziś i w ciągu najbliższego tygodnia. Pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów i ich rodziców w następną niedzielę (11 IX) po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele.

Powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów obu naszych Parafii w najbliższy poniedziałek (5 IX) po Mszy św. wieczornej w kościele św. Stanisława BM. Obecność obowiązkowa.

11. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- O kanonizowanej dziś Matce Teresie z Kalkuty, która mówiła, że świętość to nie luksus, tylko podstawowe zadanie każdego z nas;

- O trzęsieniu ziemi we Włoszech - historie ludzi, którzy przeżyli ten kataklizm;

- Na czym polega modlitwa Jezusowa i dlaczego warto ją praktykować?

W "Małym Gościu Niedzielnym":

- wciągająca gra planszowa dla całej rodziny "Początek.pl";

- wybór zdań, które papież Franciszek wypowiedział do nas podczas Światowych Dni Młodzieży.

Zachęcamy także do nabywania i lektury wrześniowego numeru "Dróg Miłosierdzia", poświęconego między innymi Światowym Dniom Młodzieży, które pod koniec lipca odbyły się w diecezjach oraz w Krakowie.

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrego roku szkolnego!

Duszpasterze.