Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - we wrześniu i październiku Msza św. w Ignatkach - Osiedle o godz. 15.00.

| dodał:

24 Niedziela zwykła - 11 IX 2016 r.

1. Dziś ofiary na tacę są zbierane na remont zabytkowych organów w  kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, a przed wejściem do świątyni są zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

2. Dziś rozpoczyna się VI Tydzień Wychowania pod hasłem:"Miłosierni jak Ojciec". Kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców przypadają w środę, piątek i sobotę (14, 16 i 17 IX). Dziś o godz. 14.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. na rozpoczęcie roku wychowawczego Przedszkola Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

3. Msza św. niedzielna w Ignatkach-Osiedle będzie odprawiana we wrześniu i październiku o godz. 15.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (12 IX) wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Maryi.

- we wtorek (13 IX) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w środę (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- w czwartek (15 IX) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

- w piątek (16 IX) wspomnienie św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników.

5. Dziś rozpoczyna się katecheza parafialna razem w obu Parafiach, przygotowująca do Bierzmowania i I Komunii Św. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca (najbliższe dziś) o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele (najbliższe 18 IX - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe 25 IX). Wszystkie zapisy na katechezę parafialną na pierwszym spotkaniu w kościele.

6. Zapraszamy dzieci od IV klasy szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz szkół średnich na spotkania Oazowe, które odbywają się w naszej parafii w piątki. Rozpoczynają się one Mszą św. o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie. Celem tej wspólnoty jest, aby młody człowiek, gdy dorośnie, stał się dojrzałym chrześcijaninem, rozumiejącym potrzebę modlitwy i wiary w Boga. Spotykamy się na modlitwie, zabawach, konferencjach, rekolekcjach 3-dniowych, a podczas wakacji młodzież wyjeżdża na 15-dniowe rekolekcje w diecezji i poza nią.

7. Duszpasterstwo Prawników Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Msze Święte - prawników, aplikantów, studentów i wszystkich chętnych - do starego kościoła przy archikatedrze w niedzielę (18 IX) i w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 17.00. Ponadto, w sobotę (1 X) na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Prawników. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Parafia NMP Matki Kościoła w Białymstoku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach: 23 - 30 IV 2017 r. Szczegółowy plan pielgrzymki oraz informacje są dostępne na stronie internetowej: www.matkakosciola.pl lub do wzięcia w zakrystii.

9. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- Papież emeryt Benedykt XVI po raz ostatni publicznie zabrał głos. Powiedział między innymi o powodach rezygnacji, o swoim następcy - Franciszku i o przyszłości Kościoła - obszerne fragmenty wyjątkowej książki "Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy".

- Jak Opatrzność Boża działa przez ateistów, czyli beatyfikacja księdza Władysława Bukowińskiego.

- Czy Polacy na Wyspach Brytyjskich mają się czego bać? Skąd w Wielkiej Brytanii bierze się coraz większa niechęć do Polaków?

10. Zachęcamy także do nabywania i lektury wrześniowego numeru "Dróg Miłosierdzia", poświęconego między innymi Światowym Dniom Młodzieży, które pod koniec lipca odbyły się w diecezjach oraz w Krakowie.

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.