Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - w niedzielę Msza św. w Ignatkach - Osiedle o godz. 15.00.

| dodał:

25 Niedziela zwykła - 18 IX 2016 r.

1. Dziś ofiary do puszki przed wejściem do kościoła zbierane są na pomoc materialną ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (20 IX) wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Prezbitera, Pawła Chong i Towarzyszy, Męczenników;

- w środę (21 IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, Patrona Służb Celnych, Skarbowych, Podatkowych i Finansowych. Msza Święta z okazji święta Służby Celnej będzie sprawowana w piątek, 23 września br., o godz. 9.30 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników Służb Celnych, Finansowych i Skarbowych oraz ich rodziny;

- w piątek (23 IX) wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, Prezbitera;

3. Rozpoczyna się katecheza parafialna razem w obu Parafiach, przygotowująca do Bierzmowania i I Komunii Św. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą się odbywały w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele (dzisiaj pierwsze spotkanie) - obecność obowiązkowa z rodzicami). Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej, będą miały spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe 25 IX). Wszystkie zapisy na katechezę parafialną na pierwszym spotkaniu w kościele.

4. Zapraszamy dzieci od IV klasy szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz szkół średnich na spotkania Oazowe, które odbywają się w naszej parafii w piątki. Rozpoczynają się one Mszą św. o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie. Celem tej wspólnoty jest, aby młody człowiek, gdy dorośnie, stał się dojrzałym chrześcijaninem, rozumiejącym potrzebę modlitwy i wiary w Boga. Spotykamy się na modlitwie, zabawach, konferencjach, rekolekcjach 3-dniowych, a podczas wakacji młodzież wyjeżdża na 15-dniowe rekolekcje w diecezji i poza nią.

5. DZIEŃ JEDNOŚCI ROLNICZEJ odbędzie się w niedzielę, 25 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.

6. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- Bitwa o Anglię - korespondencja specjalnego wysłannika z Harlow.

- Dlaczego gwiazdy znane z telewizji przechodzą do pracy w internecie?

- Arcydzieło czy ambitna porażka? Na ekrany wszedł film "Smoleńsk".

- jak życia dzieci nienarodzonych bronią w Czechach?

7. Zachęcamy także do nabywania i lektury wrześniowego numeru "Dróg Miłosierdzia".

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.