Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - w niedzielę Msza św. w Ignatkach - Osiedle o godz. 15.00.

| dodał:

26 Niedziela zwykła - 25 IX 2016 r. Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o 15.00.

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (27 IX) wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Prezbitera;

- w środę (28 IX) uroczystość bł. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku;

- w czwartek (29 IX) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w piątek (30 IX) wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;

- w sobotę (1 X) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; jest to pierwsza sobota miesiąca października. Straż Honorową Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na modlitwę do sali na plebanii, ze względu na ślub w kościele.

- za tydzień (2 X) pierwsza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 15.00 Różaniec KŻR mężczyzn w kościele. W następną niedzielę (2 X) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki na CARITAS parafialną.

2. W sobotę (1 X) rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe. Będzie ono odprawiane codziennie o godz. 17.30, pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, a w kaplicy Sióstr po Mszy Świętej porannej. Nabożeństwo Różańcowe w Ignatkach - Osiedle przy krzyżu misyjnym przy budującym się kościele będzie odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. odprawianej o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę!

3. Trwa  katecheza parafialna, przygotowująca do Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej.

Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum odbywają się w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele, a kandydatów z klas III gimnazjum w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 12.45 w kościele.

Natomiast dzieci klas III szkoły podstawowej, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, mają spotkanie w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 11.30 w kościele (najbliższe dziś). Wszystkie zapisy na katechezę parafialną na pierwszym spotkaniu w kościele. Program katechezy parafialnej przed Bierzmowaniem i Pierwszą Komunią Świętą znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.stanislaw.bialystok.pl .

4. Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich absolwentów Studium na obchody jubileuszowe w sobotę (1 X) o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku, ul. Kościelna 1a. O godz. 18.00 uroczysta Eucharystia w Katedrze Białostockiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Ciereszko.

5. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę (1 X). Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Różanostockiej o godz. 11.00. Po Mszy Świętej przewidziane są: Różaniec, konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie pielgrzymki około godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona w niedzielę (2 X) o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Sanktuarium w Świętej Wodzie zaprasza w sobotę (1 X) na KRESOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO. Msza św. o godz. 12.00, a po Mszy św. odbędzie się koncert pieśni patriotycznych, pokazy grupy rekonstrukcyjnej i ognisko z żołnierskim poczęstunkiem.

8. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym":

- płyta DVD z najgłośniejszym filmem religijnym ostatnich lat: "Bóg nie umarł";

- o tym, że Panu Bogu bardzo podoba się pokuta - abp Marek Jędraszewski wyjaśnia, dlaczego cały naród powinien pokutować;

- skąd biorą się problemy ze świętowaniem niedzieli i jak je rozwiązać?

W "Małym Gościu Niedzielnym":

- obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej do pokolorowania;

- zachęta do świętowania 300-setnej rocznicy koronacji Obrazu Jasnogórskiego.

9. Zachęcamy także do nabywania i lektury wrześniowego numeru "Dróg Miłosierdzia".

10. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.