Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Nabożeństwo Różańcowe przy budującym się kościele w niedzielę po Mszy św. o 15.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

| dodał:

27 Niedziela zwykła - 2 X 2016 r. - Uroczystość poświęcenia i położenia kamienia węgielnego w budującej się świątyni w Ignatkach - Osiedle w sobotę 15 października 2016 r. o godz. 11.00.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca października:

- po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna wokół kościoła św. Stanisława w Białymstoku;

- o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele;

- przed kościołem zbiórka do puszek na CARITAS parafialną.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (4 X) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

- w środę (5 X) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy;

- 1-szy czwartek (6 X) miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

- w piątek (7 X) wspomnienie NMP Różańcowej; jest to 1-szy piątek miesiąca - kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00;

- za tydzień (9 X) ofiary na tacę będą przeznaczone na remont zabytkowych organów w naszym kościele.

3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godz. 17.30, pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Różaniec w kaplicy Sióstr (ul. Zielna 16): w niedziele o godz. 7.00, a w dni powszednie po Mszy Świętej porannej.

Różaniec w Ignatkach-Osiedle (przy budującym się kościele): w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę!

4. Za tydzień (9 X) obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Bądźcie świadkami miłosierdzia". W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin.

5. Program katechezy parafialnej przed Bierzmowaniem i Pierwszą Komunią Świętą znajduje się na stronach internetowych naszych parafii.

6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2016 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

7. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę (8 X). Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej. Po Mszy św. będą miały miejsce występy chórów seniorów, a o godz. 13.30 Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Seniorów Matce Bożej.

8. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na Mszę św. z okazji inauguracji roku akademickiego 2016/17, która zostanie odprawiona w niedzielę (16 X) o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

9. Organizatorzy akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy. Chętni mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony: www.superw.pl.

10. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- bitwa o życie, która toczy się w polskim Sejmie i nie tylko tam - módlmy się za posłów, by mieli odwagę bronić bezbronnych;

- o rzezi wołyńskiej - rozmowa z reżyserem filmu "Wołyń";

- wspomnienie o niedawno zmarłym watykańskim egzorcyście Ojcu Gabriele Amorcie, który znał św. Ojca Pio i przestrzegał przed demonami.

11. Ukazał się październikowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia", a w nim między innymi: o poświęceniu kamienia węgielnego w budowanej świątyni ku czci św. Jana Pawła II, które odbędzie się w sobotę (15 X) o godz. 11.00 w Ignatkach - Osiedle.

12. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.