Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 28 Niedziela zwykła - 9 X 2016 r. - W sobotę (15 X) parafia św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle przeżywa wielką uroczystość - błogosławieństwa i wmurowania kamienia węgielnego

1. Dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia". Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający zdolną młodzież z rodzin wielodzietnych i ubogich.   Dzisiejsze ofiary na tacę są zbierane na remont zabytkowych organów w naszym kościele. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary!

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (11 X) wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża;

- w czwartek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana;

- w piątek (14 X) Dzień Edukacji Narodowej - modlimy się za nauczycieli i wychowawców.

- w sobotę (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;

3. W sobotę (15 X) parafia św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle przeżywa wielką uroczystość - błogosławieństwa i wmurowania kamienia węgielnego oraz poświęcenia tablicy wotywnej w budowanym kościele p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle. Msza Święta koncelebrowana, w murach budowanej świątyni, rozpocznie się o godz. 11.00, pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich wiernych obu naszych Parafii: św. Stanisława B. M. w Białymstoku i św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle.

4. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godz. 17.30, pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.   Różaniec w kaplicy Sióstr (ul. Zielna 16): w niedziele o godz. 7.00, a w dni powszednie po Mszy Świętej porannej.   Różaniec w Ignatkach-Osiedle (obok budowanego kościoła): w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę!

5. Program katechezy parafialnej przed Bierzmowaniem i Pierwszą Komunią Świętą znajduje się na stronach internetowych naszych parafii.

6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2016 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

7. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na Mszę św. z okazji inauguracji roku akademickiego 2016/17, która zostanie odprawiona w niedzielę (16 X) o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

8. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- WIELKA POKUTA NARODU - Jasna Góra, 15 X 2016 r.

- Czy dobrzy, kochający swoje dziecko rodzice, mogą dać mu klapsa?

- Kościół katolicki w Norwegii przyciąga elity społeczne: naukowców, lekarzy, czy artystów.

9. W październikowym numerze czasopisma "Drogi Miłosierdzia", między innymi: o poświęceniu kamienia węgielnego w budowanej świątyni ku czci św. Jana Pawła II, które odbędzie się w sobotę (15 X) o godz. 11.00 w Ignatkach - Osiedle.

10. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

                                                                Duszpasterze.