Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 31 Niedziela zwykła - 30 X 2016 r. - Dziś o godz. 15.00 ostatnia Msza Święta w tym sezonie w Ignatkach - Osiedle

1. Dziś o godz. 15.00 ostatnia Msza Święta w tym sezonie w Ignatkach - Osiedle, przy budowanym kościele św. Jana Pawła II.  Ks. Proboszcz Prałat Bogusław Zieziula planuje w tym roku odprawić Pasterkę w kaplicy św. Jana Pawła II w budowanym kościele w Ignatkach - Osiedle.  Od nowego roku 2017 w tej kaplicy w niedziele i uroczystości będą odprawiane dwie Msze Święte (o godz. 7.00 i 12.00), a w dni powszednie jedna (o godz. 12.00).  W związku z tym w kościele św. Stanisława B.M. w Białymstoku w niedziele i uroczystości nie będzie Mszy Świętych o godz. 7.30 i 12.45. Pozostaną więc Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.  Porządek Mszy św. w dni powszednie w naszym kościele oraz w kaplicy Sióstr pozostaje bez zmian.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (1 XI) uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. W kaplicy Sióstr o godz. 7.30. O godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych - WYPOMINKI, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspominanych w WYPOMINKACH.  Nabożeństwo z WYPOMINKAMI za zmarłych będzie odprawiane codziennie (od 1 do 8 XI): o godz. 17.15 WYPOMINKI i Msza Święta. Na WYPOMINKI przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

- w środę (2 XI) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i 18.00 (przed Mszą św., o godz. 17.15 - WYPOMINKI). Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych przy pięciu stacjach. Prosimy na tę procesją wziąć znicze, które zapalimy podczas modlitwy. Zakończenie procesji przy Krzyżu Misyjnym.

- dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca (3 XI).

- w piątek (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. Jest to pierwszy piątek miesiąca - kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00.  W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Karol, któremu składamy najlepsze życzenia wraz z modlitwą.

- w pierwszą sobotę (5 XI) czcimy Niepokalane Serce Maryi.

3. W najbliższą niedzielę (6 XI) do naszych Parafii przybędzie przedstawiciel Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na potrzeby AWSD w Białymstoku.

4. Msza Święta za zmarłych Arcybiskupów, Biskupów i Kapłanów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w piątek (4 XI) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać:

- Odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada;

- Odpust cząstkowy w pozostałe dni roku.  W Dzień Zaduszny (2 XI), można zyskać odpust zupełny, jeden raz, w kościele lub w kaplicy publicznej pod zwykłymi warunkami.

6. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii. Prosimy także o dalsze sprzątanie, ponieważ liście wciąż spadają.

7. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- Obchodzone na zachodzie, zwłaszcza w USA, ale niestety także i u nas, Halloween jest świętem złych duchów - demonów. Brońmy dzieci i młodzież przed działaniem szatana. Apelujemy do rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby nie naśladowali bezmyślnie tego zła, które płynie do nas z zewnątrz.

- O rozpoczynającej się jutro (31 X) wizycie papieża Franciszka w Szwecji.

- Horror czy bolesna konieczność? Czy ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być ekshumowane?

W "Małym Gościu Niedzielnym":

- plansza do wypełnienia, na której można pokazać, jak spędzamy niedzielę.

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

                                                                Duszpasterze.