Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 32 Niedziela zwykła - 6 XI 2016 r.

1. Dziś w naszym kościele gościmy alumna III roku AWSD w Białymstoku, Adriana Leśniewskiego, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby Seminarium oraz sprzedaje kalendarze seminaryjne na 2017 rok. Dziś o godz. 15.00 różaniec Koła Żywego Różańca mężczyzn w kościele.

2. Ks. Proboszcz Prałat Bogusław Zieziula planuje w tym roku odprawić Pasterkę w kaplicy św. Jana Pawła II, w budowanym kościele w Ignatkach - Osiedle.  Od nowego roku 2017 w tej kaplicy w niedziele i uroczystości będą odprawiane dwie Msze Święte (o godz. 7.00 i 12.00), a w dni powszednie jedna (o godz. 12.00).  W związku z tym w kościele św. Stanisława B.M. w Białymstoku w niedziele i uroczystości nie będzie Mszy Świętych o godz. 7.30 i 12.45. Pozostaną więc Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.  Porządek Mszy św. w dni powszednie w naszym kościele oraz w kaplicy Sióstr pozostaje bez zmian.

3. W tym tygodniu:

- w poniedziałek (7 XI) rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Dokładny program Nowenny znajduje się w listopadowym numerze "Dróg Miłosierdzia" (na stoliku przy wyjściu z kościoła). Nasz dekanat (Białystok - Nowe Miasto), w tym nasza parafia jest zaproszona na poniedziałek (14 XI) na godz. 18.00.

- w środę (9 XI) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

- w czwartek (10 XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

- piątek (11 XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. W tym dniu przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez POLSKĘ - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji OJCZYZNY. Msza Święta za OJCZYZNĘ o godz. 18.00. Zapraszamy! W piątek (11 XI) można spożywać pokarmy mięsne - Episkopat Polski wydał stosowną dyspensę.

- w sobotę (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

- w następną niedzielę (13 XI) - VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: POKÓJ dla IRAKU. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Kościół prześladowany. Można też wysłać SMS o treści RATUJE pod nr 72405.

4. W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata (20 XI) w Kościele w Polsce odbędzie się przyjęcie JEZUSA CHRYSTUSA za KRÓLA i PANA. Przed tym wydarzeniem w naszym kościele będzie odprawiana NOWENNA w dniach od piątku (11 XI) do soboty (19 XI) - codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TĘ MODLITWĘ !

5. W naszym kościele (za ławkami) została ustawiona skarbona, do której można złożyć ofiarę na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach-Osiedle. Na pamiątkę można wziąć świecę wotywną ku czci św. Jana Pawła II.

6. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii. Prosimy o jeszcze jedno sprzątnięcie przed zimą!

7. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- Dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie? - o tym, między innymi, mówi nowa instrukcja Kongregacji Nauki Wiary.

- relacja z Aleppo w Syrii, gdzie trwa straszliwa wojna.

- o Poczcie Polskiej, która się zmienia i łapie drugi oddech.

8. Ukazał się listopadowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia" - zapraszamy do lektury!

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

                                                                Duszpasterze.