Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 33 Niedziela zwykła - 13 XI 2016 r.

1. Dziś obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: POKÓJ dla IRAKU. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszki na Kościół prześladowany.  Można też wysłać SMS o treści RATUJE pod nr 72405.

2. W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Dokładny program Nowenny znajduje się w listopadowym numerze "Dróg Miłosierdzia" (na stoliku przy wyjściu z kościoła). Nasz dekanat (Białystok - Nowe Miasto), w tym nasza parafia jest zaproszona na poniedziałek (14 XI) na godz. 18.00.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w środę (16 XI) uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. O godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej zakończenie Nowenny Opieki NMP Ostrobramskiej. Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, obchodzi 10 rocznicę ingresu do Archikatedry.

- w czwartek (17 XI) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej;

- w piątek (18 XI) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy;

- w sobotę (19 XI) wspomnienie bł. Salomei, Dziewicy;

4. Za tydzień, w niedzielę JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (20 XI) w Kościele w Polsce odbędzie się przyjęcie JEZUSA CHRYSTUSA za KRÓLA i PANA. Przed tym wydarzeniem w naszym kościele jest odprawiana NOWENNA, w dniach od piątku (11 XI) do soboty (19 XI) - codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TĘ MODLITWĘ !

5. Serdecznie dziękujemy osobom ze wspólnoty PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA za pracę przy sprzątaniu liści na posesji wokół kościoła i plebanii.

6. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- bezpłatny dodatek: kalendarz ścienny na 2017 rok z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc;

- czy inkwizycja i krucjaty są powodem do wstydu czy dumy?

- jakie poglądy mają szefowie Facebooka - największego serwisu społecznościowego świata?

7. Ukazał się listopadowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Tematem głównym numeru są słowa: "Bądźcie mocni w Chrystusie". Jest on poświęcony zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem a złem. Mówią o tym teolog dogmatyk i wieloletni egzorcysta. W numerze jest program Nowenny Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, a także materiały poświęcone zamknięciu Jubileuszu Miłosierdzia Bożego oraz powierzeniu Kościoła w Polsce i całej Ojczyzny CHRYSTUSOWI KRÓLOWI, które odbędzie się 19 listopada w Krakowie, a następnego dnia we wszystkich parafiach w Polsce. Zapraszamy do lektury!

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

                                                                Duszpasterze.