Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Marana tha! - Przyjdź, Panie Jezu. (por. Ap 22,20c)

Ogłoszenia 1 Niedziela Adwentu - 27 XI 2016 r.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.  Roraty będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30.  Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 16, 17 i 18 grudnia, to jest w piątek (godz. 18.00), w sobotę i w 4 niedzielę Adwentu.

2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki będzie można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia.  Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty przez cały rok pracy.

3. Od dziś CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są dwa rodzaje świec: małe (6 zł./szt.) i duże (11 zł./szt.). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód z tej akcji, jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom.  Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez cały Adwent, jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich.  Paczki świąteczne będą rozdawane w czwartek (15 XII) w godzinach od 17.00 do 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (29 XI) o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie;

- w środę (30 XI) święto św. Andrzeja, Apostoła;

- w sobotę (3 XII) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;

- 1-szy czwartek (1 XII), 1-szy piątek (2 XII) i 1-sza sobota (3 XII). Kapłani odwiedzą chorych w 1-szy piątek od godz. 9.00.

- w niedzielę (4 XII) po Mszy św. o godz. 12.45 w naszym kościele odbędzie się spotkanie z panią dzielnicową młodszą aspirant Urszulą Świderską na temat: bezpieczeństwo i zagrożenia ze strony złodziei oraz oszustów. Zapraszamy!

- za tydzień (4 XII) 1-sza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

- w następną niedzielę taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.

5. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- chrześcijańska nadzieja ma niewiele wspólnego z optymizmem;

- Karol de Foucauld - misjonarz, dla którego nawracanie muzułmanów było oczywiste;

- Afera Amber Gold - jak okradziono tysiące Polaków?

6. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz owocnego przeżywania Adwentu!

                                                                Duszpasterze.