Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 2 Niedziela Adwentu - 4 XII 2016 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca grudnia. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele.

Dziś taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.45 w naszym kościele odbędzie się spotkanie z panią policjant, dzielnicową, młodszą aspirant Urszulą Świderską na temat: bezpieczeństwo i zagrożenia ze strony oszustów i złodziei.

2. Roraty są odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 16, 17 i 18 grudnia, to jest w piątek (godz. 18.00), w sobotę i w 4 niedzielę Adwentu. Przeprowadzi je Ks. Kan. Adam Baranowski, proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Sokółce.

3. Poświęcone opłatki już można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty przez cały rok pracy.

4. Trwa akcja CARITAS Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem: "Płomień Miłosierdzia". Są rozprowadzane dwa rodzaje świec: małe (6 zł./szt.) i duże (11 zł./szt.). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód z tej akcji, jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom.

Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Paczki świąteczne będą rozdawane w czwartek (15 XII) w godzinach od 17.00 do 18.00.

5. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (6 XII) o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie;

- we wtorek (6 XII) wspomnienie (dowolne) św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania dzieci prezentami;

- w środę (7 XII) wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w czwartek (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 6.45. W dniu 8 grudnia w godz. od 12.00 do 13.00 jest "Godzina łaski dla świata", o którą prosi Matka Boża. Ten czas należy poświęcić na modlitwę i rozważanie Słowa Bożego. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

- w następną niedzielę (11 XII) błogosławienie matek oczekujących potomstwa;

- w następną niedzielę (11 XII) przy wyjściu będą zbierane ofiary do puszek - na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

6. W niedzielę (11 XII) jest obchodzony dzień solidarności z rodzicami, którzy utracili dziecko. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę (11 XII) o godz. 18.00 w kościele Przemienienia Pańskiego w Białymstoku, ul. Klepacka 11. Zapraszamy rodziców, rodziny oraz tych, którzy chcą uczcić pamięć bliskich.

7. AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 11 - 12 - 13 grudnia (niedziela - poniedziałek - wtorek) codziennie o godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła w Białymstoku. SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego odbędzie się w środę (14 XII) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.

8. Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem "Być bliżej Boga" odbędzie się w niedzielę (11 XII) o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w każdą 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego.

9. Rekolekcje Adwentowe Klubu Inteligencji Katolickiej w Białymstoku odbędą się w dniach 16 i 17 grudnia o godz. 19.00 i 18 grudnia o godz. 19.15 w kościele św. Wojciecha w Białymstoku.

10. Organizatorzy AKCJI SZLACHETNA PACZKA poszukują darczyńców, którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia zechcą pomóc rodzinom w trudnych warunkach materialnych. Aby włączyć się do projektu należy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl i wybrać sposób, w jaki chcemy pomóc.

11. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

- o podwójnej kradzieży św. Mikołaja - reportaż z włoskiego miasta Bari, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium świętego;

- nastolatek z Mediolanu kandydatem na ołtarze - może zostanie patronem informatyków;

- o tym, że wspólne gotowanie i jedzenie zbliża ludzi i rozwiązuje wiele rodzinnych problemów.

12.Ukazał się grudniowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Zapraszamy do lektury!

13. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz owocnego przeżywania Adwentu!

                                                                Duszpasterze.