Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 3 Niedziela Adwentu - 11 XII 2016 r.

1. Dziś ofiary na tacę są zbierane na remont zabytkowych organów w naszym kościele - remont trwa już od kilku tygodni. Przy wyjściu są zbierane ofiary do puszki na potrzeby KOŚCIOŁA na WSCHODZIE. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa - w zakrystii.

2. Rekolekcje Adwentowe odbędą się: w piątek (16 XII) o godz. 18.00, w sobotę (17 XII) o godz. 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę (18 XII)  według porządku niedzielnego. Przeprowadzi je Ks. Kan. Mgr Lic. Adam Baranowski, proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Sokółce. Prosimy o udział w rekolekcjach wszystkich Parafian oraz zaplanowanie spowiedzi adwentowej zwłaszcza w piątek i sobotę, gdy będą księża z sąsiednich parafii.

3. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty.

4. Trwa akcja CARITAS Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem: "Płomień Miłosierdzia". Są rozprowadzane dwa rodzaje świec: małe (6 zł./szt.) i duże (11 zł./szt.). W przedsionku kościoła młodzież oazowa sprzedaje kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dochód - na wakacyjne rekolekcje oazowe.

5. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Paczki świąteczne będą rozdawane w czwartek (15 XII) w godzinach od 17.00 do 18.00.

6. W tym tygodniu obchodzimy: - we wtorek (13 XII) o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa za rodziny i o pokój na świecie; - we wtorek (13 XII) wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy; - w środę (14 XII) wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła; - w środę, piątek i sobotę (14, 16 i 17 XII) kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

7. AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 11 - 12 - 13 grudnia (niedziela - poniedziałek - wtorek) codziennie o godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła w Białymstoku. SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego odbędzie się w środę (14 XII) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.

8. Rekolekcje Adwentowe Klubu Inteligencji Katolickiej w Białymstoku odbędą się w dniach 16 i 17 grudnia o godz. 19.00 i 18 grudnia o godz. 19.15 w kościele św. Wojciecha w Białymstoku.

9. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi: - o remoncie Grobu Pańskiego w Jerozolimie; - o nowych lekturach dla uczniów w klasach od 4 do 8 nowej podstawy programowej; - jubileusz 25-lecia powstania RADIA MARYJA.

10.Ukazał się świąteczny numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Zapraszamy do lektury!

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz owocnego przeżycia Rekolekcji Adwentowych!

                                                                Duszpasterze.