Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 4 Niedziela Adwentu - 18 XII 2016 r.

1. W naszych parafiach trwają Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je Ks. Kan. Adam Baranowski, proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Sokółce, któremu dziękujemy za głoszenie Słowa Bożego oraz przygotowanie nas na Boże Narodzenie.

2. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie Pana Organisty.

3. W ramach akcji CARITAS Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom są rozprowadzane świece na stół wigilijny.   Młodzież oazowa sprzedaje kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dochód - na wakacyjne rekolekcje oazowe.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary na paczki dla biednych oraz złożyli ofiary na ten cel. CARITAS parafialna pomaga ubogim nie tylko na święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, ale także przez cały rok. BÓG ZAPŁAĆ! - paniom, które bezinteresownie pracują w Parafialnym Zespole Caritas. W tym roku przygotowano 24 paczki rodzinne, 12 paczek dla dzieci oraz dużą paczkę dla dzieci niepełnosprawnych z Domu Dziecka w Ignatkach-Osiedle.

5. W sobotę (24 XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 15.00. Zachęcamy do religijnego przeżywania Wigilii w naszych domach. Wigilię zaczynamy od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólnej modlitwy, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy oraz spożywamy uroczystą wieczerzę, składającą się z postnych potraw.

6. Pasterka, tradycyjnie, zostanie odprawiona o północy z 24/25 grudnia. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Pasterka w kaplicy Sióstr Misjonarek będzie odprawiona o godz. 22.00 - taca również na FOŻ. W tym roku po raz pierwszy będzie odprawiona Pasterka w Ignatkach-Osiedle, w kaplicy św. Jana Pawła II o godz. 22.00. Będzie ją celebrował Ks. Bp Henryk Ciereszko i dokona poświęcenia tej kaplicy. Przypominamy, że w Ignatkach-Osiedle w niedziele i uroczystości będą odprawiane dwie Msze św. - o godz. 7.00 i 12.00. W związku z tym od 1 stycznia 2017 r. w naszym kościele w niedziele i uroczystości będą Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

7. Za tydzień (25 XII) uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. niedzielny, ale nie będzie Mszy św. o 7.30. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 8.30, a w Ignatkach-Osiedle o godz. 7.00 i 12.00.

8. W nowym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi: - dodatek: piękna ilustracja Narodzenia Pana Jezusa z modlitwami wigilijnymi. - bardzo dużo ciekawych artykułów. Jest także nowy numer "Małego Gościa Niedzielnego". Zapraszamy do lektury!

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz dobrego przeżycia Rekolekcji Adwentowych!

                                                                Duszpasterze.