Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

27 Niedziela zwykła - 5 X 2014 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca:

- po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna wokół kościoła;

- o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele;

- przed kościołem zbiórka do puszki na Caritas parafialną.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek (7 X) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

- w czwartek (9 X) wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa.

3. W przyszłą niedzielę (12 X) obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - świętymi bądźcie". W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin.

4. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 8 listopada 2014 r.: o godz. 17.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych znajdują się na bocznych ołtarzach oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła.

5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wszystkich parafian oraz grupy modlitewne - codziennie od godz. 16.30 do 18.00, przed wieczorną Mszą św. Niech to będzie czas modlitwy o pokój w świecie i w sercach ludzkich. Pamiętajmy, że prawdziwym Dawcą pokoju jest BÓG.

7. Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych "Barka" zaprasza na konferencję o sztukach walki pt. "Kto jest twoim mistrzem?", która odbędzie się w niedzielę (12 X) o godz. 15.00 w Katedrze Białostockiej. Konferencję wygłosi ks. Michał Olszewski, egzorcysta, były zawodnik taekwondo.

8. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę (12 X) o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej.

9. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- Płyta z trzecią częścią "Dzienniczka" św. siostry Faustyny;

- wicepremier Siemoniak: wojny szybko nie będzie oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

10. Młodzież klas 3 gimnazjum, przygotowująca się do bierzmowania, w dniach 17 - 19 X będzie uczestniczyła w rekolekcjach, które odbędą się w naszej parafii. Będą to rekolekcje zatytułowane - EUREKA. Prosimy, aby zainteresowani, którzy jeszcze nie opłacili kosztów uczestnictwa, zgłosili się jak najszybciej do ks. Piotra lub innego księdza w kancelarii i uregulowały należność.

11. Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Temat numeru "Dlaczego chodzę do kościoła" zaprasza do refleksji nad uczestnictwem w niedzielnej Eucharystii i zaangażowaniem w wspólnotę parafialną. W tym numerze znajduje się artykuł pod tytułem: Świątynia w Ignatkach - wotum wdzięczności za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II oraz cegiełki na budowę tego kościoła. Cegiełki na budowę kościoła - wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II znajdują się także na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni.

12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.