Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia  Niedziela - 1 I 2017 r. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca stycznia - Nowy Rok - dzień modlitwy o pokój i wspominamy nadanie Dziecięciu Bożemu imienia JEZUS. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Imienia Jezus. Różaniec KŻR mężczyzn i dzielenie się opłatkiem odbędzie się za tydzień (8 I) o godz. 15.00 w kościele św. Stanisława BM., a w kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle po Mszy św. o godz. 7.00.  Dziś za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu " O Stworzycielu, Duchu, przyjdź", można uzyskać odpust zupełny. Od dziś wchodzi w życie nowy porządek Mszy św. w niedziele i uroczystości: w kościele św. Stanisława B.M. w Białymstoku: godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00; w dni powszednie godz. 6.30 i 18.00. W Ignatkach-Osiedle: godz. 7.00 i 12.00, w dni powszednie godz. 12.00. W kaplicy Sióstr wszystko pozostaje bez zmian.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (2 I) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła;

- we wtorek (3 I) wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Jezus;

- piątek (6 I) uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. w naszym kościele godz. 8.30, 10.00, 11.30, 18.00; w Ignatkach - Osiedle godz. 7.00 i 12.00, w kaplicy Sióstr godz. 7.30. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca na misje. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- pierwszy czwartek (5 I), pierwszy piątek (6 I) i pierwsza sobota (7 I) miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w piątek (6 I) w wolnym czasie.  

3. Arcybiskup Metropolita Białostocki i Prezydent Miasta Białegostoku zapraszają na Orszak Trzech Króli, który wyruszy dnia 6 stycznia o godz. 12.00 z dziedzińca Pałacu Branickich w Białymstoku, a zakończy się Mszą Świętą w Archikatedrze Białostockiej o godz. 14.00.

4. W najbliższą niedzielę (8 I) święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, chociaż - tradycyjnie - do 2 lutego będziemy śpiewać kolędy i żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele. Taca w następną niedzielę na remont organów w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku.

5. Za tydzień o godz. 15.00 odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe różnych grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu CARITAS, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Kół Żywego Różańca, Apostolatu MARGARETKA i innych. Serdecznie zapraszamy!  

6. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się w obu parafiach w poniedziałek (2 I). Program kolędy znajduje się na stronach internetowych naszych parafii oraz w gablocie w przedsionku kościoła, a także będzie podawany w ogłoszeniach parafialnych na nadchodzący tydzień. Podczas kolędy, począwszy od 2 stycznia, Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00; w Ignatkach - Osiedle o godz. 12.00. Kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 14.00 do 14.45, a rano bez zmian.

W czasie kolędy będziemy zbierali dobrowolne ofiary:

- Parafia św. Stanisława B. M. na remont zabytkowych organów w naszym kościele;

- Parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach - Osiedle. Bardzo prosimy, aby wyraźnie zaznaczać ile rodzina przeznacza na cele parafialne, a ile na potrzeby prywatne księdza.

7. Ukazał się styczniowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Zachęcamy do lektury.

8. W roku 2016 w parafii p.w. św. Stanisława B.M. w Białymstoku ochrzczono 55 dzieci, pobłogosławiono 50 małżeństw, 19 osób zmarło, 48 młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania, 28 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

9. W roku 2016 w parafii p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle ochrzczono 46 dzieci, pobłogosławiono 12 małżeństw, 9 osób zmarło, 11 młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania, 20 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

W obu wspólnotach parafialnych wydano około 50 tys. 700 Komunii Świętych i około 3 tys. w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

10. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz szczęśliwego Nowego Roku!

                                                                Duszpasterze.