Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 1 Niedziela zwykła - 8 I 2017 r. - Święto Chrztu Pańskiego.

1. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale - tradycyjnie - do święta Matki Bożej Gromnicznej (2 II) będziemy śpiewać kolędy, a żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele.

2. Dzisiejsza taca w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku jest przeznaczona na remont zabytkowych organów w świątyni, w kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle na budowę kościoła. Dziękujemy za Waszą ofiarność na te cele, okazywaną podczas kolędy, a także za ofiary składane na tacę i wpłaty na konta bankowe obu Parafii - Bóg zapłać!

3. Dziś o godz. 15.00 w kościele spotkanie opłatkowe KŻR mężczyzn oraz modlitwa różańcowa, a na plebanii św. Stanisława BM. w Białymstoku przy ul. Wiadukt 2B, spotkanie opłatkowe różnych grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Kół Żywego Różańca, Apostolatu Margaretka i innych. Serdecznie zapraszamy!

4. XIX spotkanie absolwentów KUL odbędzie się w niedzielę (15 I) w AWSD w Białymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w kaplicy seminaryjnej.

5. Wszedł w życie nowy porządek Mszy Świętych. W niedziele i uroczystości: w kościele św. Stanisława B.M. w Białymstoku: godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00; w dni powszednie godz. 6.30 i 18.00. W niedziele i uroczystości w Ignatkach-Osiedle: godz. 7.00 i 12.00; w dni powszednie godz. 12.00. W kaplicy Sióstr wszystko pozostaje bez zmian.  

6. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda w obu parafiach. Program kolędy znajduje się na stronach internetowych naszych parafii oraz w gablocie w przedsionku kościoła, a także będzie podawany w ogłoszeniach parafialnych na nadchodzący tydzień. Podczas kolędy, począwszy od 2 stycznia, Msze św. wieczorne są odprawiane o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00; w Ignatkach - Osiedle o godz. 12.00. Kancelaria parafialna po południu jest czynna od godz. 14.00 do 14.45, a rano bez zmian. W czasie kolędy zbieramy dobrowolne ofiary: - Parafia św. Stanisława B. M. na remont zabytkowych organów w naszym kościele; - Parafia św. Jana Pawła II na budowę nowej świątyni w Ignatkach - Osiedle. Bardzo prosimy, aby wyraźnie zaznaczać ile rodzina przeznacza na cele parafialne, a ile na potrzeby prywatne księdza.

7. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi: - muzułmańskie enklawy w Berlinie - tam dojrzewają zamachowcy; - dlaczego polscy mężczyźni coraz później się żenią i coraz później zostają ojcami? - czego nie wiemy o Zbigniewie Cybulskim?

8. Ukazał się nowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia", poświęcony radości w życiu chrześcijanina. Znajduje się między innymi artykuł pod tytułem " Mało znane przykazanie: będziesz radował się przed Panem" oraz tekst poświęcony modlitwie i postawie uwielbienia Boga. Zachęcamy do lektury!

9. W roku 2016 w parafii p.w. św. Stanisława B.M. w Białymstoku ochrzczono 55 dzieci, pobłogosławiono 50 małżeństw, 19 osób zmarło, 48 młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania, 28 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

10. W roku 2016 w parafii p.w. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle ochrzczono 46 dzieci, pobłogosławiono 12 małżeństw, 9 osób zmarło, 11 młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania, 20 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. W obu wspólnotach parafialnych wydano około 50 tys. 700 Komunii Świętych i około 1 tys. 500 w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz szczęśliwego Nowego Roku Pańskiego 2017.

                                                                Duszpasterze.