Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 2 Niedziela zwykła - 15 I 2017 r.

Ogłoszenia 2 Niedziela zwykła - 15 I 2017 r.

1. Dziś w województwie podlaskim w godzinach od 7.00 do 21.00 odbywa się referendum w sprawie budowy portu lotniczego.

2. Dziś odbędzie się spotkanie absolwentów KUL w AWSD w Białymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w kaplicy seminaryjnej.

3. W tym tygodniu:

- we wtorek (17 I) wspomnienie św. Antoniego, Opata;

- w środę (18 I) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas.

- w czwartek (19 I) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Bp Henryk Ciereszko. Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

- w sobotę (21 I) wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.

4. Rozpoczyna się ostatni tydzień kolędy w parafii św. Stanisława B.M. W parafii św. Jana Pawła II kolęda już została zakończona. Podczas kolędy, Msze św. wieczorne są odprawiane o godz. 15.00, a w soboty o godz. 18.00; w Ignatkach - Osiedle o godz. 12.00. Kancelaria parafialna po południu jest czynna od godz. 14.00 do 14.45, a rano bez zmian.

5. Koncert p.t. PIEŚNI NABOŻNE Franciszka Karpińskiego odbędzie się w Aula Magna Pałacu Branickich w sobotę (21 I) o godz. 18.00. WSTĘP WOLNY.

6. AWSD w Białymstoku zaprasza młodzież męską na trzydniowe rekolekcje powołaniowe , które rozpoczną się w piątek (3 II) o godz. 16.00, a zakończą w niedzielę (5 II) o godz. 13.00.

7. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi:

Czy BOGA należy się bać? Jeżeli nie, to co znaczą słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości?

- Jaką moc ma błogosławieństwo ojca?

- Jak palić w piecu węglowym, żeby smog był mniejszy?

8. Ukazał się nowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia", poświęcony radości w życiu chrześcijanina. Znajduje się w nim, między innymi, artykuł pod tytułem " Mało znane przykazanie: będziesz radował się przed Panem" oraz tekst poświęcony modlitwie i postawie uwielbienia Boga.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

                                                                Duszpasterze.