Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Ogłoszenia 3 Niedziela zwykła - 22 I 2017 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy: - we wtorek (24 I) wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła; - w środę (25 I) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas. - w czwartek (26 I) wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów; - w piątek (27 I) wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa; - w sobotę (28 I) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła.

2. W następną niedzielę (29 I) Siostry Misjonarki Świętej Rodziny obchodzą uroczystość bł. Bolesławy Marii Lament, Założycielki Zgromadzenia. Siostry mają dom zakonny na terenie naszej parafii i prowadzą przedszkole przy ul. Zielnej 16.

3. Zakończyła się kolęda w parafii św. Stanisława B.M. oraz w parafii św. Jana Pawła II. Bóg zapłać! - za gościnność i ofiarność Wszystkim Parafianom, którzy przyjęli kapłanów w swoich domach i mieszkaniach. Parafia św. Stanisława B.M. zebrała na remont organów sumę 56.450,- zł. i 20 euro, a na konto bankowe parafii wpłynęło 3.800,- zł. Parafia św. Jana Pawła II zebrała na budowę kościoła sumę 55.760,-zł., a na konto bankowe parafii wpłynęło 10.000,- zł. Do dnia 27 stycznia Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 15.00, a kancelaria po południu będzie czynna od 14.00 do 14.45. Rodziny, których domy lub mieszkania zostały pominięte, z różnych powodów, a które chcą przyjąć błogosławieństwo kolędowe, są proszone o kontakt osobisty, telefoniczny lub e-mailowy z parafią w celu ustalenia terminu wizyty duszpasterskiej (do końca stycznia 2017 r.).

4. AWSD w Białymstoku zaprasza młodzież męską na trzydniowe rekolekcje powołaniowe , które rozpoczną się w piątek (3 II) o godz. 16.00, a zakończą w niedzielę (5 II) o godz. 13.00.

5. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" między innymi: - płyta CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu Andrei Bocellego, jednego z najsłynniejszych tenorów świata; - o nowo wybudowanych kościołach, które zostały uznane za najbardziej oryginalne dziedzictwo polskiej architektury XX wieku; - kardynał Stanisław Dziwisz ujawnia, co będzie robił na emeryturze.

6. W styczniowym numerze czasopisma "Drogi Miłosierdzia", między innymi, o radości w życiu chrześcijanina. Znajduje się w nim artykuł:  "Mało znane przykazanie - będziesz radował się przed Panem" oraz tekst poświęcony modlitwie oraz postawie uwielbienia Boga.

7. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

                                                                Duszpasterze.